banner-axon-7Taiwanského výrobcu trápia problémy s predajom smartfónov a zároveň aj finančné problémy. Poslednou veľkou zákazkou bola výroba Pixel smartfónov, ktorú zabezpečoval pre Google. Aj napriek menším problémom sa však HTC nevzdáva a plánuje pokračovať vo výrobe ďalších vlajkových lodí.

Používatelia častokrát prechádzajú k iným výrobcom a pre zariadenia taiwanského výrobcu ostalo už len veľmi málo fanúšikov. Do svojej poslednej vlajkovej lodi vložilo HTC veľa nádejí, no po pár mesiacoch stále nedosahovala dostatočné výsledky. To vyvolalo pochybnosti, či poskytne výrobca na trh ešte nejaký vlastný high-end, no vedeniu netrvalo dlho, aby nás utvrdilo v tom, že výroba vlajkových lodí nekončí. Ako povedal PR manažér Jeff Gordon: „HTC sa nevzdáva a tvrdo pracuje na príprave budúcich vlajkových lodí“.

htc-ocen-render-4

TIP: HTC 10 evo je nová “vlajková loď” od HTC bez 3,5 mm jacku, s minuloročným hardvérom a vysokou cenou

Povráva sa, že nasledovníkom HTC 10-ky bude neznámy telefón s kódovým označením Ocean. Zatiaľ sú však dostupné iba rendery tohto smartfónu, preto s istotou nemôžeme tvrdiť, že sa jedná o budúcu vlajkovú loď. Podľa renderov sa bude novinka podobať na predchodcu. Prinesie aj nové vylepšenia, ku ktorým patrí bočná časť obrazovky s citlivosťou na dotyk. Výrobca zrejme plánuje vysadiť hardvérové tlačidlá a ovládať hlasitosť iba potiahnutím prsta, ktoré poslúži aj na iné špeciálne účely. Chýbať nebude ani duálny fotoaparát. Budúcnosť je síce šedá, no HTC sa nevzdáva a ak sa posnaží, má reálne šance znova si upevniť svoje miesto medzi svetovou špičkou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom