banner-mi-notebook-air-13Taiwanská spoločnosť HTC predstavila čerstvú novinku exkluzívne pre amerického operátora Sprint. Svetovej verzie by sme sa mali dočkať neskôr. Novinka ide s „trendom“, pretože ho výrobca ukrátil o 3,5 mm audio jack. Napriek tomu však nový „blesk“ prichádza s krásnou hliníkovou konštrukciou a kvalitným 16 MPx fotoaparátom.

Smartfón prichádza na trh s hliníkovou konštrukciou v dvoch farebných prevedeniach. Na výber je ľadová strieborná alebo čierna kovová farba. No nie je to len vzhľad, s čím tento nováčik vynikne. Špecialitou smartfónu je aj ochrana voči vode a prachu, čo dokazuje certifikácia IP57, ktorá zabezpečí, že sa novinka „neutopí“ vo vode do hĺbky 1 m po dobu 30 minút. Výrobca vybavil Bolt veľkým 5,5″ displejom s QuadHD rozlíšením. Displej chráni ochranné sklo Gorilla Glass 5. generácie. Ďalšie výborné vlastnosti zariadenia nájdeme v jeho vnútri. Tam sa nachádza trocha starší, no stále dostatočne výkonný procesor Snapdragon 810. Každé jadro tiká na frekvencii 2 GHz, čiže s výkonom nebude žiadny problém. S procesorom spolupracuje aj operačná pamäť RAM o kapacite 3 GB.

htc-bolt

Vo vnútri smartfónu nájdeme tiež 32 GB interného úložiska. Komu by to nestačilo, môže si pamäť rozšíriť microSD kartami až do kapacity 2 TB! O kvalitné fotografie sa postará 16 MPx fotoaparát s clonou f/2.0 a laserovým zaostrovaním. Nový fotoaparát obsahuje aj užitočnú optickú stabilizáciu obrazu, ktorá podľa svojich možností zabráni roztraseným videám. Nad obrazovkou výrobca umiestnil 8 MPx selfie fotoaparát.

htc-bolt-hands-on-27-of-27-1200x677
Batéria s kapacitou 3200 mAh dodá dosť energie pre celodenné používanie a v prípade potreby má zariadenie funkciu rýchleho nabíjania Quick Charge 2.0. USB Type-C 2.0 a NFC sú vítanými vylepšeniami navyše. HTC Bolt prichádza s predinštalovaným Androidom 7.0 Nougat s nadstavbou Sense UI. Spolu s novým systémom ponúka výrobca aj úložisko v známej službe Google Fotky, a to s neobmedzenou kapacitou.

the-htc-bolt-is-official

Na záver sa ešte dostávame k malej „chybičke“ – k absencia 3,5 mm audio jacku. Pre počúvanie vašich obľúbených pesničiek tak bude potrebné použiť špeciálne slúchadla s USB-C konektorom, ktoré HTC dodáva v balení. Verzie pre zvyšok svetq by sme sa mali dočkať o čosi neskôr a tiež pod iným označením.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom