Hranie hier a celkovo e-športy sa tešia čoraz väčšej obľube a popularite. Svedčia o tom napríklad viaceré podujatia, na ktorých sa stretávajú tí najlepší hráči za podpory tisícok fanúšikov. O hraní hier v kategórii ‚‚e-sport‘‘ sa už dokonca polemizovalo aj ako novej kategórii na svetovej olympiáde. 

Súčasťou nielen svetovej olympiády, ale viacerých súťaží je svetový rekord, o ktorom bude reč aj dnes. Nejedná sa o hocijaký rekord, ale svetový rekord za najvyšší počet bodov v Xbox Gamescore.

Prečítajte si tiež!
Toto je 20 najlepších hier všetkých čias

Držiteľom nového rekordu je Ray Cox, ktorý je v hernom svete známy pod svojou prezývkou Stallion 83. Zápis do Guinnessovej knihy rekordov si zaslúžil vďaka dosiahnutiu hranice 2 miliónov bodov v Xbox Gamescore. Aj napriek veľkej radosti to preňho nebolo nič nové, nakoľko držiteľom predchádzajúceho rekordu v podobe 1 milióna bodov bol taktiež on.

Tento úspech sa mu podaril pri hraní titulu Halo 2 z kolekcie Master Chief, pričom stremoval na známej platforme Twitch. Celý (8 hodinový) stream si môžeš pozrieť kliknutím sem. V krátkom rozhovore prezradil, že práve sci-fi séria Halo je jeho najobľúbenejšou.

Celkové skóre, ktoré sa započítava do Xbox Gamescore, je prideľované na základe dosiahnutých achievementov. Ray Cox svoj prvý získal už v roku 2005 vďaka hre Hexic HD. Jeho prvý svetový rekord získal v roku 2014, kedy pokoril hranicu jedného milióna bodov. Okrem svetového rekordu však získal aj doživotné predplatné Xbox Live Gold zdarma a joystick s vygravírovaným úspechom.

Pri otázke, či plánuje dosiahnuť hranicu 3 miliónov bodov, odpovedal, že miluje hry a achievementy, ktoré sa bude snažiť získať. Najbližšie svoj čas plánuje stráviť hraním hier ako Red Dead Redemption 2, Assassin’s Creed či Gears of War 5, nakoľko kvôli snahe získať nový svetový rekord nemal dostatok času.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom