Čínsky technologický gigant Xiaomi predstaví svoju dlhoočakávanú vlajkovú loď pre rok 2017 už o pár hodín, konkrétne 19. apríla o 8:00 nášho času. Ani to však nezastaví úniky informácií a len pár hodín pred predstavením vieme, ako bude Xiaomi Mi6 vyzerať a aké špecifikácie prinesie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi sa zrejme najnovšiemu úniku nepoteší, keďže internetom sa len niekoľko hodín pred predstavením začali šíriť oficiálne plagáty s vyobrazenou Mi6-kou. Dizajn Xiaomi Mi6 tak po prvýkrát pred oficiálnym debutom vidíme v plnej paráde. Predná strana väčšinu čŕt zdedila po predchodcovi, Xiaomi Mi5S, zadná sa zasa nesie v znamení Xiaomi Mi5. Mi6-ka príde v zaujímavom modrom farebnom prevedení, ktoré bude doplnené lesklou čiernou a bielou verziou. Konštrukcia Xiaomi Mi6 bude opäť vyrobená zo skla, respektíve keramického skla v prípade vyššej verzie.

Xiaomi Mi6zdroj fotografie: Weibo

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X s plným LTE

Predná strana bude domovom pre 5,15″ displej a domovské tlačidlo s integrovaným snímačom odtlačkov prstov. Ako sa hovorilo, nad displejom sa bude nachádzať okrem prednej kamery aj skener dúhovky, čo bude ďalšou formou zabezpečenia smartfónu. Fotografia ďalej prezrádza použitie najvýkonnejšieho Snapdragon 835 procesoru spolu s veľkou 6 GB RAM pamäťou. Prehliadnuť sa nedá ani duálny fotoaparát na zadnej strane, ktorého rozlíšenie stále nepoznáme, no v jeho schopnostiach by nemal chýbať dvojnásobný optický zoom. S touto funkciou duálneho fotoaparátu ako prvý prišiel Apple, a tak nie je prekvapením, že ju do svojho smartfónu implementuje aj „čínsky Apple“.

zdroj fotografie: Weibo

Okrem týchto fotografií a špecifikácií sa objavili aj najčerstvejšie informácie o cene. Podľa známeho čínskeho leakstera by cena Xiaomi Mi6 mala začínať na rovnakej hodnote, ako všetky predošlé vlajkové modely spoločnosti, teda 1999 juanoch (270 €). S touto cenou by to bol pre Xiaomi doposiaľ najväčší trhák, no na oficiálne potvrdenie si budeme musieť ešte počkať (chvalabohu už len pár hodín). Len deň po predstavení, teda 20. apríla majú byť spustené predobjednávky, pričom prvý bleskový predaj Mi6-ky by mal byť spustený 27. apríla. Už máš nastavený budík na zajtra, 19. apríla o 8:00? :)

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
22%
Páči sa mi to
44%
Chcem to
19%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
7%
Neznášam to
4%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]