Vysnívaný film Kevina Costnera Horizont: Americká sága sa pomaly blíži do kín a veľkorozpočtový western práve dostal čerstvý trailer. Sľubuje jednu z najvierohodnejších výprav na Divoký západ a jeho úspech vo veľkom napovie, či je westernový žáner definitívne mŕtvy. ä

Riskuje kvôli nemu vlastný pozemok

Nový film Kevina Costnera bude unikát hneď v niekoľkých smeroch. Rozdelený bude na dva samostatné filmy, pričom samotný herec je jeho producentom, režisérom, scenáristom a ešte si v ňom zahrá aj hlavnú úlohu.

Oscarový herec o Horizont: Americká sága sníva už od roku 1988 a podľa jeho vlastných slov ide o jeho najväčší a zároveň tiež najťažší projekt. Film mal počas uplynulých rokov blízko k začatiu nakrúcania hneď niekoľkokrát, napokon však vždy stroskotal na financiách. Ani to však Costnera neodradilo od realizácie svojho sna, ktorý sa ho rozhodol financovať z vlastného vreca.

Založil som banke 10 akrov pozemku v Santa Barbare, kde som si chcel postaviť dom. Urobil som to však bez mihnutia oka. Účtovníci z toho síce skoro chytili infarkt, ale je to môj život a myšlienke príbehu skalopevne verím,“ povedal Costner v rozhovore pre Deadline.

Herec si uvedomuje, že ide o obrovský risk. Westernový žáner má svoje zlaté časy dávno za sebou a ak sa aj filmári do čias dobývania amerického Divokého západu vyberú, spravidla ide skôr o komerne ladené kúsky.

Costner na svojej novinke však nešetril a chce ikonickú kapitolu americkej histórie predstaviť unikátnym pohľadom. Dej dvojdielneho filmu sa odohráva na pozadí 15 rokov a figuruje v ňom aj Občianska vojna. Costner prostredníctvom projektu plánuje autenticky zobraziť rôzne perspektívy a dôsledky rozhodnutí, ktoré formovali americkú históriu.

Premiéra prvej časti nového westernu je u nás stanovená na 27. júna, druhá časť je pripravovaná v auguste, aj keď zatiaľ vôbec nie je isté, či sa do slovenských kín vôbec dostane. Všetko bude záležať od záujmu divákov pri prvom filme. Prvé reakcie na Horizont: Americká sága očakávame už počas najbližších dní, kedy sa film predstaví na filmovom festivale v Cannes.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú