banner-mate-9
Spoločnosti Huawei sa tento rok náramne darí. Len minulý mesiac sme sa od tohto výrobcu dočkali novej dvojice smartfónov, ktoré spadajú pod prémiovú modelovú radu Huawei Mate. Ani dcérska spoločnosť tohto svetového technologického giganta však nechce zaostávať, čo nám dnes dokonale potvrdila novým futuristickým zariadením.

V kuloároch tejto čínskej spoločnosti sa už dlhšie povrávalo o záhadnom konkurentovi pre revolučný Xiaomi Mi MIX. Od dnešného dňa však tento konkurent viac záhadou nie je, nakoľko ho spoločnosť oficiálne odhalila. Jeho názov je Honor Magic a ihneď na prvý pohľad je jasné, že prívlastok magický si aj skutočne zaslúži. Je to hlavne kvôli detailne prepracovanej konštrukcii a krásnemu dizajnu, ktorý je zároveň jedným z najpodarenejších, s akými sme sa tento rok mohli stretnúť. Aby toho nebolo málo, faktom je, že Honor Magic poteší všetkých, ktorí sú nešťastní z neustáleho zväčšovania našich zariadení. Jeho prednej strane totižto dominuje pomerne kompaktný 5,09-palcový AMOLED displej, ktorý však zaujme najmä vysokým 2K rozlíšením či zaoblenými okrajmi.

Huawei Mate 9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

honor-magic-oficialne-4
zdroj fotografie: DGtle

V útrobách tohto magického zariadenia sa ukrýva procesor Kirin 950 s ôsmimi jadrami, ktorým dopomáha 4 GB pamäť RAM. Interné úložisko dostalo do vienka kapacitu 64 GB. Smartfón bude držať pri živote batéria s kapacitou 2900 mAh, ktorá sa dokáže nabiť na 40 % svojej kapacity za neuveriteľných 10 minút. Na zadnej strane zaujme pohľad na 12 MPx duálny hlavný fotoaparát, ktorý disponuje clonou f/2.2. Naopak strana predná ponúkne 8 MPx selfie kameru s clonou f/2.0. Na spodku prednej strany nájdeme aj hardvérové domovské tlačidlo, ktoré zároveň slúži ako skener odtlačkov prstov. Po softvérovej stránke sa prekvapivo dostalo na starší Android 6.0 Marshmallow, ktorý je obohatený o zaujímavé softvérové vychytávky.

honor-magic-oficialne-7
zdroj fotografie: Sina

Tieto prémiové funkcie sú väčšinou spojené s umelou inteligenciou, ktorá sa dostala do smartfónu od tejto spoločnosti vôbec po prvýkrát. Vychytávka s názvom WiseScreen okrem toho kombinuje senzory zasadené v tele samotného zariadenia spolu s infračerveným senzorom prednej selfie kamery. Softvér v smartfóne tak dokáže zaznamenávať pohyby vašich rúk a očí, čo zaistí automatické vypínanie a zapínanie displeja zariadenia. Bez problémov tak môžete umiestniť Honor Magic do vášho vrecka nohavíc s rozsvieteným displejom a nemusíte sa báť o to, že si toto zariadenie bude vnútri žiť vlastným životom a vypisovať nezmyselné správy či uskutočňovať neúmyselné hovory.

honor-magic-oficialne-6
zdroj fotografie: Sina

Ďalšou nemenej zaujímavou funkciou je takzvané inteligentné rozoznanie tváre (FaceCode Intelligent Recognition), ktoré má za úlohu chrániť vaše súkromie. V prípade, že sa váš smartfón čírou náhodou dostane do cudzích rúk, tak sa viac nebudete musieť obávať o narušenie vášho súkromia, nakoľko všetky notifikácie sa zobrazia len a len po rozoznaní vašej tváre. Toto však nie je ani zďaleka všetko. Vďaka umelej inteligencii je Honor Magic schopný odporučiť vám film na mieru na základe komunikácie s niektorým z vašich známych. Veľmi vítané je, že po nasadnutí do automobilu vás zase samotný prístroj dokáže upozorniť na zapnutie špeciálneho jazdného režimu.

honor-magic-oficialne-8
zdroj fotografie: Sina

Zaujímavé je, že táto novinka bola ochudobnená o dvojicu kapacitných tlačidiel, ktoré však dokonale nahrádza tlačidlo stredné. To funguje na podobnom princípe ako pri zariadeniach od spoločnosti Meizu alebo ZUK. Už spomínaný akumulátor nie je len taký obyčajný, nakoľko je obohatený o grafén, ktorý zároveň pomáha k vskutku rýchlemu nabíjaniu. Vítaná je aj široká podpora LTE pásiem, vrátane 800 MHz frekvencie používanej v Európe. Honor Magic bude od dnešného dňa dostupný pre záujemcov z Číny a táto krajina je na teraz zároveň jedinou, kam sa novinka oficiálne dostane. Nič však nie je stratené a zostáva nám tak dúfať, že tento magický smartfón jedného dňa zavíta aj k nám na Slovensko. Cena Honor Magic bola stanovená na 3699 čínskych juanov, čo je v prepočte približne 510 €.

honor-magic-oficialne-3
Zdroj fotografií: Dglte

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP