Len nedávno sa na internet dostali fotografie Honoru 8 Lite, ktorý bude lacnejším variantom minuloročnej vlakovej lodi čínskej spoločnosti. Krátko po týchto informáciach sa však vo Fínsku dokonca spustili aj predobjednávky. Okrem iného sa na verejnosť dostali tiež oficiálne snímky spolu s cenou.  

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kto čakal na lacnejšiu alternatívu minuloročného Honoru 8, bude mať onedlho ideálnu príležitosť zaobstarať si jeho súrodenca, ktorý sa do predajní dostane už 17. februára. Aj keď sa vo Fínsku spustili predobjednávky, výrobca zatiaľ oficiálne nepotvrdil dostupnosť na iných trhoch, no dá sa predpokladať, že čoskoro zavíta Honor 8 Lite aj k nám. Spočiatku majú byť k dispozícií dva farebné varianty, konkrétne pôjde o čiernu a bielu. Očakáva sa, že zlatý a biely variant príde na trh neskôr v marci.

zdroj fotografií: Gizmochina

Podľa informácií bude Honor 8 Lite dostupný už za 269 €. Za túto viac než prívetivú cenu získa zákazník smartfón s krásnym 5,2″ LTPS displejom. Ten prinesie FullHD rozlíšenie a po okrajoch bude zahnutý v 2.5D. Srdcom je procesor Kirin 655 s ôsmimi jadrami, ktorému bude pri výpočtoch vypomáhať operačná pamäť RAM s veľkosťou 3 GB. Pre osobné súbory a aplikácie nájde majiteľ v novom modeli 16 GB vnútornej pamäte. Tá sa dá ale rozšíriť prostredníctvom microSD karty, no v tom prípade bude môcť smartfón využívať iba jednu SIM kartu.

zdroj fotografií: Gizmochina

Chýbať nebude ani kvalitný fotoaparát s rozlíšením 12 MPx, clonou f/2.2 a v nočných podmienkach mu bude dopomáhať prisvetľovacia LED dióda. Honor nezabudol ani na milovníkov selfie fotiek. Tí si v novinke nájdu predný snímač s rozlíšením 8 MPx a širokým záberom až 77°. Nový Honor ponúkne aj najnovší Android 7.0 Nougat so známou nadstavbou EMUI 5.0. Napájaný bude z 3000 mAh batérie, pričom všetky vyššie spomenuté atribúty umiestnil výrobca do nádhernej konštrukcie o rozmeroch 147,2 x 72,94 x 7,6 mm, ktorá je zo zadnej časti tvorená sklom a rám je vyrobený z kvalitného hliníka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]