Dcérska spoločnosť Huawei, Honor, už pred časom predstavila svoju vlajkovú loď Honor 10. Teraz sa však tento smartfón dostáva oficiálne do predaja aj na Slovensku a poznáme tak aj ceny tohto viac než zaujímavého kúska. 

Dnešné predstavenie pre svetové trhy prebiehalo na evente v Londýne. Honor na trh prináša dve unikátne technológie. Tou prvou je pokročilá umelá inteligencia AI 2.0, ktorá je zabudovaná do duálnej kamery smartfónu. Druhou je potom dizajn CMF1 a 3D sklenený chrbát s nano-optickým povrchom skladajúcim sa z 15 vrstiev jagavej farby. Výsledkom je dizajn, ktorý zaujme farebnými zábleskami z každého uhla.

Na štýlových farbách sa podieľalo Paris Aesthetics Center, kde vytvorili ich zaujímavé kombinácie. Honor 10 sa zatiaľ na našom trhu objaví celkom v troch farebných prevedeniach. Napríklad v modrom variante s prechodom do jemne fialovej. Ďalší je strieborný meniaci sa do svetlo modrej, ktorá pôsobí dojmom luxusu a jednoduchosti. Posledným variantom je elegantne čierna farba.

Honor 10 má 5,84″ Full HD displej s rozlíšením 2280 x 1080 pixelov a pomerom strán 19:9. Obrazovka obsahuje aj výrez, ktorý rozširuje plochu displeja, ale je možné ho softwarovo zrušiť a využiť klasickú plnú lištu.

Duálna konfigurácia fotoaparátov s umelou inteligenciou

Zadnej strane telefónu dominuje duálny fotoaparát s rozlíšeniami 24 + 16 MPx. Fotoaparát využíva umelú inteligenciu, ktorá rozlíši viac ako 500 scén v reálnom čase a vo 22 kategóriách. Vďaka umelej inteligencii dokáže algoritmus prepojiť fotené objekty s optimálnym nastavením fotoaparátu podľa kontextu konkrétnej snímky. Rozozná tak napríklad západ slnka, portrét, rastliny, zvieratá, sneh alebo napríklad jedlo.

Honor 10 prichádza s lepším rozpoznávaním tváre a pomocou umelej inteligencie využíva 3D portrétne osvetlenie. Profesionálne svetelné efekty ako sú mäkké, umelé, klasické či scénické osvetlenie a osvetlenie typu Butterfly možno behom fotenia portrétu taktiež využiť. Výsledný portrét tak vyzerá ako vytvorený v štúdiu.

Predný 24MPx fotoaparát taktiež využíva umelú inteligenciu. Aj pri slabom osvetlení možno vyfotiť ostré snímky vďaka vylepšenému snímaču citlivému na svetlo, a taktiež vďaka technológii osvetlenia 4 v 1. Taktiež s predným fotoaparátom môžu používatelia vytvoriť profesionálne fotografie.

Výkon, cena, dostupnosť

Smartfón poháňa osemjadrový procesor Kirin 970, ktorému sekunduje 4GB RAM. Interná pamäť telefónu prichádza vo dvoch variantoch – 64 GB a 128 GB. Výdrž telefónu zaistí batéria s kapacitou 3400 mAh. Smartfón beží na najnovšom Androide 8.1 Oreo s nadstavbou používateľského rozhrania EMUI 8.1. Honor 10 využíva USB- C rozhranie. Samozrejmosťou je plná podpora LTE vo všetkých lokálnych pásmach. Telefón ovláda systém Dual SIM alebo taktiež technológiu NFC.

Predaje Honor 10 na Slovensku začnú 16. mája, a to s cenovkou 439 € za 64 GB verziu a 499 € za 128 GB verziu. Telefón bude možné zakúpiť u predajcov Alza.sk, NAY, Datart, TPD, Okay, Mall.sk, hej.sk a taktiež u operátora O2 SK.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom