Po tom, čo vo veľkom predstavil Huawei svoju novú vlajkovú loď Huawei P20 sa o slovo hlási aj dcérska spoločnosť Honor. Tento výrobca prichádza s novým top modelom Honor 10.

Novinka prichádza s prepracovanou konštrukciou, ktorá je tvorená kovom na bokoch a sklom na prednej a zadnej strane. Honor 10 si prepožičiava niekoľko prvkov od Huawei P20. Prichádza tak aj s výrezom na prednej strane a s farebnými prevedeniami, ktoré na základe odrazu a uhlu ponúkajú rôzne farby. Na spodnej hrane smartfónu nájdeme aj 3,5mm audio jack.

Ultrazvukový skener odtlačkov prstov si našiel miesto v domovskom tlačidle pod displejom a mal by poskytnúť vyššiu bezpečnosť než klasické snímače. Displej s veľkosťou 5,84″ ponúka FullHD+ rozlíšenie (2280 x 1080 pixelov) a pomer strán 19:9. Ide o LCD panel.

Duálna zostava

Vzadu nájdeme dvojicu fotoaparátov, ktoré však neprichádzajú s označením Leica. Prvý snímač ponúkne 16 MPx a clonu f/1.8, pričom sekundárny s monochromatickým snímaním ponúkne 24 MPx s a rovnakú clonu. Predný fotoaparát zas má k dispozícii 24 MPx (f/2.0). K vylepšeniu fotografií poslúži umelá inteligencia. Zadná kamera zvládne nahrávanie videa v 4K.

Poriadne rýchle nabíjanie

O výkon sa v novinke stará procesor Kirin 970, ktorý nájdeme aj u Huawei P20, tentoraz bude spárovaný so 4 alebo 6 GB RAM. Čipset od Huawei zároveň ponúkne špeciálne procesnú jednotku určenú pre funkcie umelej inteligencie. K dispozícii bude aj 128 GB vnútorného úložiska, a pri verzii so 6 GB RAM aj 64 GB možnosť. Slot pre rozšírenie pamäti pomocou microSD karty chýba. Batéria prichádza s kapacitou 3400 mAh a s rýchlym nabíjaním o výkone 4,5A, ktoré má ponúknuť 50 % nabitie za 25 minút.

Cenou prekvapuje

Novinka od dcérskej značky Huawei prináša okrem nadupanej výbavy aj priam neuveriteľnú cenu. Honor 10 vo verzii so 6 GB RAM a 64 GB pamäťou bude v domovskej Číne dostupný za 335 €, zatiaľ čo najvyšší model so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom vyjde domácich na 386 €. Samozrejme, ide o čínske cenovky, ktorých sa my, Európania, opäť nedožijeme. Už tieto ceny sú však perfektným náznakom, že aj v Európe pôjde o jednu z najlepších a zároveň cenovo dostupných vlajkových lodí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom