banner-oneplus-3OnePlus 3 je bezpochyby vynikajúca vlajková loď s množstvom pozitívnych vlastností. No nie je to iba hardvér smartfónu, ktorý presvedčí ľudí o kúpe. Hlavným dôvodom je vraj technológia rýchleho nabíjania Dash Charge. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

OnePlus 3 je vybavený výkonným čipsetom Qualcomm Snapdragon 820, 6 GB operačnej RAM pamäte a 64 GB interného úložiska. Ani táto skvelá výbava však nie je dôvodom číslo jeden pre fanúšikov výrobcu. Nie je to ani 5,5-palcový Optic AMOLED displej s FullHD rozlíšením alebo kvalitný 16 MPx fotoaparát.

OnePlus 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

DSC_4276

V nedávnom rozhovore Carl Pei, spoluzakladateľ spoločnosti, prezradil, že podľa prieskumov je hlavným dôvodom kúpi práve technológia Dash Charge. „Vieme, čo naši zákazníci chcú, nakoľko robíme neustále prieskumy o tom, prečo si ľudia kúpili naše produkty. Možno to nie je úplne tradičný dôvod, no najväčšia spokojnosť fanúšikov je práve s Dash Charge. Všetko je podložené pravdivými informáciami.“

oneplus-3-recenzie-fotografie (44)

Technológia rýchleho nabíjania Dash Charge funguje na trochu rozdielnom princípe ako napríklad Quick Charge od Qualcommu. Výhodou je to, že pri nabíjaní nedochádza k prehrievaniu zariadenia a minimalizujú sa straty spôsobené teplom. Tento výsledok je dosiahnutý špeciálnym nabíjacím adaptérom. OnePlus 3 teda nabijete na 63 % kapacity už za neuveriteľných 30 minút. Z 0 na 100 % to potrvá necelých 75 minút, čo je rýchlejšie ako pri Samsungu Galaxy S7 edge, LG G5 alebo iPhone 6S.

oneplus-3-recenzia(1)

TIP: Recenzia | OnePlus 3: Do tretice všetko dobré

Carl taktiež poznamenal, že práve Dash Charge je pre výrobcu hlavnou prioritou pri výrobe smartfónu, ktorú nasleduje celková kvalita konštrukcie a dizajnu, no a v neposlednom rade to je fotoaparát. Ak ste teda skalní fanúšici tejto značky, do budúcnosti môžete očakávať výrazné zlepšenia v týchto oblastiach.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.