Seriál Obi-Wan Kenobi, ktorý sa stal najsledovanejším originálnym titulom Disney v histórii, sa teší mimoriadne priaznivým recenziám kritikov po celom svete. O to viac zamrzia len priemerné divácke hodnotenia na portáli Rotten Tomatoes.

Dôvody nízkych recenzií však majú od objektívnosti veľmi ďaleko. Zdá sa, že fanúšikom leží v žalúdku herecké obsadenie série. Týkať sa to má predovšetkým herečky Moses Ingram, ktorá hrá v seriáli jednu z hlavných záporných postáv – inkvizítorku Revu využívajúcu silu temnej strany.

denofgeek

Černošská predstaviteľka sa stala predmetom rasistického odporu vo viacerých komentároch fanúšikov. Debut vo svete Star Wars si 29-ročná herečka predstavovala rozhodne inak. Hodnotenie seriálu Obi-Wan Kenobi, kde opäť dochádza k stretu dvoch ikonických postáv Obi-Wana a Darth Vadera, sa od premiéry pohybovalo na portáli Rotten Tomatoes na úrovni 71 %.

Používateľ s príznačným označením „SS“ vo svojom komentári poznamenal, že táto séria ničí jednu z najväčších postáv Star Wars. O presadzovaní vlastnej ideológie spoločnosťou Disney má jasno aj používateľ „Vulgaris M“, ktorý postavu Revy dokonca nazval ako najzbytočnejším zloduchom v celej histórii franšízy.

NEPREHLIADNI:
Disney+ príde už o pár dní. Tu je všetko, čo o službe musíš vedieť (+návod, ako ušetriť)

Na obranu herečky sa prostredníctvom sociálnych sietí postavila aj hlavná hviezda Ewan McGregor – fanúšikov šikanujúcich Moses Ingram nazval rasistickými trollmi. „Chcelo sa mi zvracať, keď som to počul. Podľa mňa nie ste fanúšikmi Star Wars.“ odkázal herec komentujúcim.

Aj keď sa hlavná hviezda a tvorcovia seriálu postavili na stranu herečky, hnev fanúšikov pokračoval aj naďalej a čísla klesli až na 57 %, zatiaľ čo hodnotenie kritikov stále ostáva na vynikajúcich 87 %. Nie je to prvýkrát, čo sa stal titul Disney obeťou „review bombingu“.

Ďalšia nedávna novinka, komiksový Moon Knight, sa náhle stala terčom negatívnych recenzií po tom, čo sa objavila epizóda, kde sa spomína arménska genocída, ktorá sa pre určitú moslimskú časť sveta nikdy nestala. Ďalší minuloročný film Eternals naopak zožal kritiku a nenávistné komentáre za bozky medzi mužmi či zastúpenie LGBTQIA+ v príbehu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP