Xiaomi v poslednom čase zameriava veľké úsilie na vybudovanie viacerých kamenných predajní. Do roku 2020 ich plánujú otvoriť vyše tisíc len v samotnej Číne. Postupne pribúda aj počet po celom svete, pričom jedna z nich sa takmer rok nachádza už aj na Slovensku. Na britský trh však Xiaomi vstúpilo ešte len minulý týždeň.

Rozšírenie na britský trh začalo spustením predaja vybraných produktov, medzi ktorými sa nachádzali napríklad smartfóny Mi 8, Mi 8 Pro, elektrický skúter či obľúbený Mi Band 3. Najvýznamnejším krokom bolo otvorenie prvej Xiaomi predajne, čo znamená prvý oficiálny Mi Store v Spojenom kráľovstve.

Zobraziť celú galériu (3)
Wilkin W. H. Lee/LinkedIn

Predajňa má za sebou prvé dni fungovania a samozrejme aj známe Black Friday zľavy a viacerí zákazníci sa zhodujú na tom, že pripomína Apple Store. Niet sa čomu čudovať, nakoľko viacero Xiaomi produktov sú po dizajnovej stránke inšpirované kalifornským výrobcom a zdá sa, že istá miera inšpirácie bola aj pri tejto predajni.

V predajni sú k dispozícii predovšetkým smartfóny, ktoré boli lákadlom nejedného fanúšika. Chýbať nesmie POCO F1, Redmi Note 6 Pro či viaceré modely Mi línie.

Zdá sa, že otvorenie predajne v Spojenom kráľovstve spôsobilo veľký rozruch. Dôkazom toho je aj množstvo spokojných fanúšikov, ktorí do Londýna cestovali z Cardiffu, Glasgowa či dokonca Nemecka. Sociálne siete boli ‚‚zaplavené‘‘ množstvom fotiek a statusov, na ktorých používatelia vyjadrujú veľkú spokojnosť a želajú si viac predajní aj v iných mestách.

Bez nákupu odišiel len málokto

Objavujú sa aj prvé vtipné informácie o tom, že nová predajňa pripomína mini IKEU. Je možné, že nájdete niečo, čo v podstate ani nepotrebujete, ale je ťažké odmietnuť vzhľadom na cenu. Mi Store obsahuje naozaj množstvo produktov, ktoré sú k dispozícii aj na vyskúšanie. Hneď pri vstupe návštevníkov vítali elektrické kolobežky a v predajni čakali sonické zubné kefky, stolové lampy, televízne skrinky, skrutkovače, okuliare či doplnky do kúpelne.

Samozrejmosťou je aj kritika, ktorá sa našla aj v tomto prípade. Tá prichádza v podobe toho, že smartfóny sa popri širokej škále sortimentu pravdepodobne ‚‚stratia‘‘ a chýba neprítomnosť niektorých produktov. Reč je najmä o hernom smartfóne Black Shark, Mi MIX 3 a Xiaomi notebookoch. Všetky produkty by však mali byť dostupné už začiatkom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom