Xiaomi v poslednom čase zameriava veľké úsilie na vybudovanie viacerých kamenných predajní. Do roku 2020 ich plánujú otvoriť vyše tisíc len v samotnej Číne. Postupne pribúda aj počet po celom svete, pričom jedna z nich sa takmer rok nachádza už aj na Slovensku. Na britský trh však Xiaomi vstúpilo ešte len minulý týždeň.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Rozšírenie na britský trh začalo spustením predaja vybraných produktov, medzi ktorými sa nachádzali napríklad smartfóny Mi 8, Mi 8 Pro, elektrický skúter či obľúbený Mi Band 3. Najvýznamnejším krokom bolo otvorenie prvej Xiaomi predajne, čo znamená prvý oficiálny Mi Store v Spojenom kráľovstve.

Zobraziť celú galériu (3)
Wilkin W. H. Lee/LinkedIn

Predajňa má za sebou prvé dni fungovania a samozrejme aj známe Black Friday zľavy a viacerí zákazníci sa zhodujú na tom, že pripomína Apple Store. Niet sa čomu čudovať, nakoľko viacero Xiaomi produktov sú po dizajnovej stránke inšpirované kalifornským výrobcom a zdá sa, že istá miera inšpirácie bola aj pri tejto predajni.

V predajni sú k dispozícii predovšetkým smartfóny, ktoré boli lákadlom nejedného fanúšika. Chýbať nesmie POCO F1, Redmi Note 6 Pro či viaceré modely Mi línie.

Zdá sa, že otvorenie predajne v Spojenom kráľovstve spôsobilo veľký rozruch. Dôkazom toho je aj množstvo spokojných fanúšikov, ktorí do Londýna cestovali z Cardiffu, Glasgowa či dokonca Nemecka. Sociálne siete boli ‚‚zaplavené‘‘ množstvom fotiek a statusov, na ktorých používatelia vyjadrujú veľkú spokojnosť a želajú si viac predajní aj v iných mestách.

Bez nákupu odišiel len málokto

Objavujú sa aj prvé vtipné informácie o tom, že nová predajňa pripomína mini IKEU. Je možné, že nájdete niečo, čo v podstate ani nepotrebujete, ale je ťažké odmietnuť vzhľadom na cenu. Mi Store obsahuje naozaj množstvo produktov, ktoré sú k dispozícii aj na vyskúšanie. Hneď pri vstupe návštevníkov vítali elektrické kolobežky a v predajni čakali sonické zubné kefky, stolové lampy, televízne skrinky, skrutkovače, okuliare či doplnky do kúpelne.

Samozrejmosťou je aj kritika, ktorá sa našla aj v tomto prípade. Tá prichádza v podobe toho, že smartfóny sa popri širokej škále sortimentu pravdepodobne ‚‚stratia‘‘ a chýba neprítomnosť niektorých produktov. Reč je najmä o hernom smartfóne Black Shark, Mi MIX 3 a Xiaomi notebookoch. Všetky produkty by však mali byť dostupné už začiatkom budúceho roka.

O autorovi
Patrik Zengevald
Volám sa Patrik a som študentom posledného ročníka magisterského stupňa štúdia. Rád športujem a zaujímam sa o novinky nielen zo sveta technológií.