Spoločnosť Xiaomi uviedla na trh otebook, ktorým sa snaží zamerať hlavne na hráčov. Výkonné komponenty a prívetivý dizajn zlákal nejedného. 

Štvorjadrová i7 či GTX 1060 6 GB

Pri herných notebookoch je najdôležitejší výkon, preto poďme rovno na špecifikácie. Medzi hlavné komponenty patrí 4c/8t jadrový procesor Intel Core i7-8750H s taktom 2,2 GHz (Turbo až do 4,1 GHz). Grafické úlohy má na starosť dedikovaná grafická karta Nvidia GTX 1060 so 6 GB vlastnou pamäťou GDDR5. Veľkosť RAM má 16 GB a ide o typ DDR4 s frekvenciou 2400 MHz. Hry a programy uložíš na 512 GB SSD disk. 

Všetko je to osadené do kvalitného hliníkového tela. To tvorí aj 15,6″ FullHD IPS obrazovka, s jasom 300 nitov a vysokými pozorovacími uhlami. Po stranách notebooku sa nachádza až 10 rôznych konektorov (slot pre SD karty, 4x USB 3.0, USB Type-C, HDMI, 3,5 jack, konektor pre mikrofón, gigabitový Ethernet port). Nechýba ani veľký, 6 palcový touchpad s podporou gest a snímačom odtlačkov prstov. Klávesnica je podsvietená RGB svetlami s až 16 miliónmi farieb. Nechýbajú ani programovateľné makro klávesy (5x).

Príjemné rozmery a hmotnosť

Čo sa týka ostatnej výbavy, nájdeš tu ešte prednú webkameru, duálnu Wi-Fi, vynikajúce reproduktory Harman Infinity s podporou Dolby Atmos a Sony Hi-Res. Poteší aj predinštalovaný Windows 10 s čínskym a anglickým jazykom. Ďalšie jazyky nie je problém stiahnuť manuálne neskôr.

Napriek bohatej výbave, sú rozmery a hmotnosť notebooku viac než prijateľné. S 364 x 265,2 x 20,9 mm a 2,70 kg sa síce neradí medzi ultrabooky, no ani pri dlhšom nosení ho nebudeš príliš cítiť. Nie je tomu tak dávno, keď notebooky s takouto hmotnosťou boli označované ako ultra ľahké. Batéria má kapacitu 55 Wh a v standby režime vydrží až 8 hodín. Nabíjanie prebieha cez USB Type-C a trvá maximálne 2 hodiny.

Najlepší herný notebook od Xiaomi za ešte lepšiu cenu

Tento čínsky gigant sa neustále pýši skvelými produktami za ceny, aké mu závidí nejeden konkurent. Práve perfektný pomer ceny a výkonu hrá veľkú rolu aj v prípade špičkového notebooku Xiaomi Mi Gaming Laptop. Kombináciou svojho výkonného hardvéru ponúkne používateľovi dostatok výpočtovej sily aj pre tie najnáročnejšie hry.

Kúpiť Xiaomi Mi Gaming Laptop za 1 298 €
Kupón BGXG75611

Teraz je jeho kúpa ešte výhodnejšia, a to vďaka jedinečnej akcii. Pri uplatnení kupónu BGXG75611 sa cena tohto herného „dela“ zníži na 1075 €, pričom sa doprava EU Priority Line sa postará o to, že zákazník nezaplatí ďalšie poplatky pri doručení. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom