V hernom priemysle sa niekedy stane, že očakávaný herný titul jednoducho nesplní pôvodne očakávania. Sú aj prípady toho, kedy zasa hra prinesie obrovský rozruch v dobrom slova zmysle. Pri najnovšom počine hernej novinky sa však doslova pozastavuje zdravý rozum a rúcajú sa všetky predpoklady, ktoré by mala spĺňať každá vydaná novinka.

Portál pcgamer totiž priniesol bližšie informácie o kontroverznej hre s názvom Rape Day, ktorá podľa autora nie je určená pre normálnych ľudí, ale sociopatov. Hra je už dostupná na Steame, avšak stále čaká na oficiálne spustenie predaja, ktoré sa akosi nedarí doklepnúť do finálneho konca, no na druhej strane sa ani niet čomu čudovať.

Veľká skúška pre Valve

Americká spoločnosť sa okrem vývoja hier zaoberá aj digitálnou distribúciou softvéru cez platformu Steam. Valve je v posledných rokoch aj tým, kto disponuje právom určiť, ktoré hry by mali, respektíve nemali byť povolené prostredníctvom Steamu. Všetka pozornosť sa momentálne venuje práve spomínanej hre Rape Day, ktorej osud záleží aj na americkom distribútorovi.

Na adresu hry sa už spustila vlna kritika aj na viacerých fórach, kde ľudia žiadajú o jej odstránenie. Neznámy autor hry uvádza, že na vývoji polhodinovej verzie strávil viac než 2 roky. Hlavným obsahom je množstvo násilia, nakoľko ide o úlohu sériového vraha a násilníka počas zombie apokalypsy.

Prečítajte si tiež!
Unikátna hra z dielne talentovaného Slováka: Mladej generácii ukazuje ako sa žilo za čias socializmu

Do podrobných detailov zachádzať nebudeme, no okrem násilia, znásilnenia či sexuálneho obťažovania v hre nič iné nenájdete. Najsmutnejšie na tom celom je, že tvorca plánuje ďalej velebiť akt znásilnenia aby sa dopracoval k jeho masívnejšej akceptácii vo svete. Hru navyše navrhol tak, ako by to rád zažil v reálnom svete spolu s ďalšími 4 % svetovej populácie podľa Mirror.co.uk, ktorú označujeme statusom sociopatov. Hlavným cieľom je vyvolať akési pobúrenie a šokovať tak herný priemysel, čo sa zjavne podarilo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom