V hernom priemysle predstavuje pre fanúšikov jednu z najlepších správ oznámenie pokračovania či remaster hry. Najmä pri stratégiách sme zvyknutí na to, že herné tituly sú často staršie aj pár rokov a nového vydania sme sa nedočkali. Dnes však potešíme dobrou správou všetkých milovníkov stratégií.

Jedná sa o legendárnu klasiku z dielne realtimových stratégií – Command & Conquer. Spoločnosť Electronic Arts oznámila, že fanúšikovia sa môžu tešiť na novú verziu prvých dvoch hier tejto klasickej série. Tešiť sa tak môžeme na spoluprácu pôvodných vývojárov hry, 4K rozlíšenie či rozširujúce balíčky.

Stará partia znovu pohromade

Na vývoji spolupracuje Electronic Arts s Petroglyph a ďalšími pôvodnými vývojármi, ktorí boli súčasťou starých klasík. Petroglyph je zodpovedný za herné tituly ako Gray Goo či Star Wars a pracuje v ňom mnoho bývalých členov z pôvodného tímu Command and Conquer. Ďalšia spolupráca sa očakáva so štúdiom Lemon Sky, ktoré legendárnej klasike zabezpečí 4K rozlíšenie. Podľa vydavateľa je Lemon Sky jedným z najlepších štúdii na svete predovšetkým so špecializáciou na RTS tituly.

Súčasťou tímu bude aj skladateľ a režisér Frank Klepacki, ktorý za všetkých členov hovorí o veľkej nostalgii a nadšení. Vývoj hry ale ešte nezačal a samotní autori preto vyzývajú hráčov, aby sa zapojili do diskusie, ktorá môže pri remastri vývojárom pomôcť. Hlavnou otázkou je, či chcú fanúšikovia moderné vylepšenie hrateľnosti, alebo jednoducho starú hru v novom prevedení.

Zobraziť celú galériu (3)
@GameaholicMedia/Twitter

K dispozícii teda bude remaster Command & Conquer: Tiberian Dawn, no to zďaleka nie je všetko. Nasledovať bude ďalší remaster v podobe Command & Conquer Red Alert, na ktorom sa už začalo pracovať. Okrem základných hier budú dostupné aj rozširujúce balíčky Cover Ops, Counterstrike a Aftermath.

EA ubezpečilo, že dodatočné speňažovanie je neprípustné a potvrdzuje, že hry nebudú obsahovať mikrotransakcie. O presnom dátume vydania je ešte skoro hovoriť, no o pár dní bude dostupná aspoň mobilná verzia Command & Conquer : Rivals.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom