Spoločnosť Helium predstavila novú alternatívu k dátovým modemom. Nový hotspot s podporou ich novej siete LongFi za veľmi atraktívnu cenu. O téme píše Techcrunch.

Nový hotspot od spoločnosti Helium s 200-krát väčším dosahom ako WiFi, podporuje novú sieť s názvom „LongFi“. Sieť má slúžiť hlavne v mestách a používatelia ju môžu použiť na pripojenie akéhokoľvek zariadenia internetu vecí (IoT), ako napríklad sledovacie čipy, psie obojky alebo senzory aktuálneho počasia.

Pomocou nej tak môžu sledovať ukradnuté vozidlá, stratených domácich miláčikov a taktiež zbierať údaje zo senzorov v infraštruktúre siete, píše Techcrunch.

Toto všetko je možné cez malé, nízkoenergetické čipy od spoločnosti s nízkou spotrebou dát,  pripojené k Helium hotspotu, ktorý je teraz možné si zakúpiť. Potenciál nového bezdrôtového štandardu LongFi umožnil spoločnosti v priebehu posledných rokov získať až 51 miliónov dolárov od rôznych investorov, ako napríklad spoločnosti GV, Khosla Ventures a Marc Benioff.

Helium už má na testovanie siete niekoľko veľkých partnerov, ako napríklad spoločnosť Lime, ktorá požičiava elektrické kolobežky a bicykle v mestách po celom svete. Tá bude sieť testovať na sledovanie stratených a ukradnutých kolobežiek a bicyklov.

Nový Helium hotspot určený na pripojenie zariadení do siete sa bude predávať za 495 dolárov a na prevádzku vyžaduje približne rovnaké množstvo energie ako obyčajná LED žiarovka (12 W). Hotspot sa zapojí do domácej siete a šifruje prenosy informácií z pripojených zariadení na cloud. Vďaka protokolu LongFi má až 200-krát väčší dosah ako klasické Wi-Fi routery.

Spoločnosť taktiež tvrdí, že na pokrytie celého mesta stačí len 50-100 takýchto hotspotov a za zdieľanie pripojenia na sieť s týmito čipmi môžu majitelia hotspotov zarábať odmeny vo forme kryptomeny, píše VentureBeat.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom