Nový miniseriál z produkcie HBO a Sky Atlantic’s valcuje všetky rebríčky. Dotiahol sa dokonca aj na seriálové trháky ako Game of Thrones či Breaking Bad a v niektorých prípadoch sa dostal dokonca pred ne.

Ako informuje portál Sick Chirpse, nový seriál z prostredia azda najväčšej katastrofy zapríčinenej ľuďmi trhá rekordy. Na popredných stránkach dostáva veľmi vysoké hodnotenia. Rotten Tomatoes udelilo seriálu hodnotenie až 96 % a fanúšikovia dokonca neuveriteľných 98 %. Portál IMDb ohodnotil seriál na 9.6 bodov z 10, čo ho jednoznačne vystrelilo na prvú priečku.

DailyMail píše, že tak táto historická dráma natočená podľa skutočných udalostí zobrazuje dianie obrovskej katastrofy v 5 dielnej sérii. V seriáli nechýba hviezdne obsadenie v podobe Jessie Buckley, Stellan Skarsgard či Jareda Harrisa.

Seriál zachytáva celú nehodu jadrovej elektrárne, ktorá sa stala v roku 1986. Opisuje príbehy ľudí, ktorí sa obetovali, aby škody neboli ešte väčšie a európsky kontitent mohol ďalej fungovať. Výbuch, ktorý do ovzdušia uvoľnil asi 400-násobne viac radiácie ako atómová bomba v Hirošime však ohrozil aj územia západnej Európy, Škandinávie a celého Ruska.

Vysoké hodnotenia hovoria za kvalitu spracovania a udalosť, ktorej sa seriál týka, zaručí skutočne silný a emotívny zážitok zo sledovania. Aj my v redakcii sme novému seriálu maximálne podľahli a už dávno nás žiadny seriál nevtiahol tak do deja ako tento.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom