Číňania predstavili inteligentné zrkadlo Magic Mirror s 23,6-palcovým displejom, štvorjadrovým procesorom či Androidom 5.0

banner-honor-8
Už sme si zvykli, že Číňania sú naozaj vynaliezaví a neustále prichádzajú s čoraz sofistikovanejšími riešeniami v oblasti inteligentných zariadení. Neustálym vývojom prechádzajú aj zariadenia inteligentnej domácnosti, o čom svedčí aj najnovší počin spoločnosti Haier. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O čínskom výrobcovi Haier ste už možno počuli – stojí za produkciou elektrických spotrebičov do domácností. Najnovšie zariadenie tejto spoločnosti je taktiež určené do domácnosti, konkrétne do kúpeľne. Jeho názov znie Haier Magic Mirror a už z názvu vyplýva, že ide o zrkadlo. No nie však o hocijaké. Ide o smart alebo inteligentné zrkadlo, ktoré je tvorené dotykovým displejom s uhlopriečkou 23,6″ a FullHD rozlíšením.

haier-magic-mirror-2

Pomocou dotykovej obrazovky môžete ovládať ďalšie smart Haier zariadenia v kúpeľni, ako je napríklad inteligentná váha, kožný tester, senzor vône či ohrievač vody. Pred príchodom domov si tak môžete na diaľku pomocou aplikácie vo vašom smartfóne napríklad predhriať vodu vo vani. „Magické“ zrkadlo však môže slúžiť aj ako prehrávač medií, čo znamená, že užívatelia si môžu z pohodlia vane prečítať noviny či vychutnať skvelý film. Zrkadlo vám taktiež povie, aká je vonkajšia teplota a na základe toho odporučí, čo by ste si mali obliecť.

haier-magic-mirror-6

Po stránke technických parametrov je Haier Magic Mirror asi najvýkonnejším smart zrkadlom doteraz (ak ešte vôbec nejaké existuje). Veľkosť samotného zrkadla je 800 x 600 mm, pričom hlavná plocha je pokrytá sklom s tvrdosťou 6H a prichádza aj so schopnosťou anti-zahmlievania. Konštrukcia Magic Mirror prichádza taktiež s vode odolnosťou s certifikátom IP66. Srdcom zrkadla je neznámy štvorjadrový procesor s taktom 1,3 GHz, ktorému sekunduje 2 GB RAM pamäť. Medzi špecifikáciami nájdeme aj 8 GB RAM pamäť, USB konektor, mikrofón pre funkciu rozpoznávania hlasu, Bluetooth 4.0 a operačný systém Android 5.0.

haier-magic-mirror-4

Haier s týmto netradičným inteligentným zariadením síce prišiel ešte v januári tohto roka na veľtrhu CES 2016, no až teraz na Magic Mirror spustil oficiálnu crowdfundingovú kampaň. Spoločnosť zatiaľ vyzbierala 45 % z požadovanej sumy jeden milión čínskych juanov. K dispozícii je Haier Magic Mirror vo verzii M3 s crowdfundingovou cenou 3499 juan alebo 470 €, zatiaľ čo verzia s označením M3S stojí 4999 juan, čo je v prepočte 672 €. Finálne ceny po zahájení klasického predaja sa očakávajú na úrovni 1275 € za M3 verziu a 1679 € za M3S verziu.

haier-magic-mirror-5

haier-magic-mirror-3

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
4%
Páči sa mi to
65%
Chcem to
4%
Mám to
4%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
4%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]