Skupina hackerov, ktorá sa nazýva TheDarkOverlord, tvrdí, že má dokumenty súvisiace s teroristickými útokmi z 11. septembra 2001. Ukradnúť mala viac ako 18 000 údajov o poistení a ak nedostanú požadované výkupné, tak postupne budú tieto informácie zverejňovať.

Teroristické útoky na USA obleteli celý svet a aj po toľkých rokoch ide o veľmi citlivú tému. To využila aj skupina hackerov, ktorá tvrdí, že má k dispozícii množstvo dokumentov, úzko súvisiacich s danou udalosťou. Má ísť o informácie, ktoré by podľa ich vyjadrenia „poskytli mnohé odpovede na konšpirácie“. O téme informoval portál Motherboard.

Spoločnosť potvrdila útok

Právnické a poisťovacie spoločnosti, ktoré mali byť napadnuté sú Hiscox Syndicates, Lloyds of London a Silverstein Properties. Prvá menovaná pre portál Motherboard potvrdila útok na ich interné databázy a taktiež aj to, že niektoré informácie môžu s daným dňom súvisieť. Zvyšné dve spoločnosti sa k prípadu zatiaľ nevyjadrili a preto nevedno, či informácie získané od nich majú nejakú váhu.

Hackeri netaja finančnú motiváciu a už začali so zverejňovaním niektorých údajov po tom, čo im na účet prišli kryptomeny v hodnote takmer 11 000 dolárov. Vyzbierané boli cez crowdfunding, do ktorého môže ktokoľvek prispieť a získať tak prístup k dokumentom. V prvej várke bolo zverejnených 70 MB dokumentov, avšak po preštudovaní tak neboli nájdené žiadne závažné informácie. Celkovo však mali hackeri odcudziť až 10 GB údajov, pričom hrozia ich ďalším odkrývaním.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom