Hackeri mali ukradnúť dokumenty súvisiace s útokmi z 11. septembra. Vyhrážajú sa ich zverejnením
Skupina hackerov, ktorá sa nazýva TheDarkOverlord, tvrdí, že má dokumenty súvisiace s teroristickými útokmi z 11. septembra 2001. Ukradnúť mala viac ako 18 000 údajov o poistení a ak nedostanú požadované výkupné, tak postupne budú tieto informácie zverejňovať.
Teroristické útoky na USA obleteli celý svet a aj po toľkých rokoch ide o veľmi citlivú tému. To využila aj skupina hackerov, ktorá tvrdí, že má k dispozícii množstvo dokumentov, úzko súvisiacich s danou udalosťou. Má ísť o informácie, ktoré by podľa ich vyjadrenia „poskytli mnohé odpovede na konšpirácie“. O téme informoval portál Motherboard.
Spoločnosť potvrdila útok
Právnické a poisťovacie spoločnosti, ktoré mali byť napadnuté sú Hiscox Syndicates, Lloyds of London a Silverstein Properties. Prvá menovaná pre portál Motherboard potvrdila útok na ich interné databázy a taktiež aj to, že niektoré informácie môžu s daným dňom súvisieť. Zvyšné dve spoločnosti sa k prípadu zatiaľ nevyjadrili a preto nevedno, či informácie získané od nich majú nejakú váhu.
Pressure is being applied…#911papers #TheDarkOverlord
My guess is this won’t work, as FBI auctioned off all of their Silkroad bitcoins already. pic.twitter.com/PxliOYChOZ— Kevin Ravensberg (@KevinR4v) January 4, 2019
Hackeri netaja finančnú motiváciu a už začali so zverejňovaním niektorých údajov po tom, čo im na účet prišli kryptomeny v hodnote takmer 11 000 dolárov. Vyzbierané boli cez crowdfunding, do ktorého môže ktokoľvek prispieť a získať tak prístup k dokumentom. V prvej várke bolo zverejnených 70 MB dokumentov, avšak po preštudovaní tak neboli nájdené žiadne závažné informácie. Celkovo však mali hackeri odcudziť až 10 GB údajov, pričom hrozia ich ďalším odkrývaním.
Čítajte viac z kategórie: Cyber
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Expert ESETu pre FonTech: Slovensko zamoril nový typ podvodu. Ak ťa hacknú, vypni si internet

Slovensko zamoril zákerný podvod. Útočníci zneužívajú hlas blízkych, aby ukradli peniaze

POZOR: Unikli údaje o 17 miliónoch účtov. Ak ti prišiel tento e-mail, okamžite ho vymaž

Slováci, POZOR: Hackeri napadli 9 miliónov ľudí cez funkčné a užitočné nástroje prehliadača

Výrobcovia sa smejú Slovákom. Do mobilov zabudovali vec, ktorá im zarába miliardy na tvoj úkor
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Rusi na Ukrajine testujú smrtiacu zbraň, ktorú roky tajili. Nasadili ju na stíhačky a desí vojakov
- Sledovanie TV bude drahšie. Známa služba zdražuje, je tu posledná šanca ušetriť
- Na ČSFD má 81 %. Na Slovensko v tichosti dorazil jeden z najlepších seriálov roka
- Svet ostal v šoku: Rusi premenili vtáky na drony, ovládajú ich a dávajú im povely
- Kritizovali ho za lacný humor. Teraz patrí medzi najlepšie hodnotené seriály roka
-
- Sankcie ich úplne zlomili. Rusko môže prísť o najdôležitejšie zbrane, kľúčový výrobca to nezvláda
- Vybabral s Rusmi a tí sa nestihli čudovať. Vojak unikol z obkľúčenia ako zo sci-fi filmu
- Sledovanie TV bude drahšie. Známa služba zdražuje, je tu posledná šanca ušetriť
- Rusi ju nevedeli nájsť 60 rokov, AI to zvládla hneď. Stará záhada Mesiaca má konečne riešenie
- Nafte zvoní umieračik. Najväčší elektrický kolos na svete spustili do prevádzky a vyráža dych
-
- Rusi ju nevedeli nájsť 60 rokov, AI to zvládla hneď. Stará záhada Mesiaca má konečne riešenie
- Vybabral s Rusmi a tí sa nestihli čudovať. Vojak unikol z obkľúčenia ako zo sci-fi filmu
- Sankcie ich úplne zlomili. Rusko môže prísť o najdôležitejšie zbrane, kľúčový výrobca to nezvláda
- Sledovanie TV bude drahšie. Známa služba zdražuje, je tu posledná šanca ušetriť
- Vodiči ho okamžite vypínali. Najotravnejší systém v autách končí, Európa je otázkou času
