banner-mi5s
Ako reakcia na vybuchujúci Samsung Galaxy Note 7 vzniklo na internete veľa vtipných gifov, obrázkov či videí. Jedno z tých známejších videí, v ktorom je Note 7 použitý ako granát, sa snaží spoločnosť Samsung stiahnuť z internetu. Svoj trest už spoločnosť dostala, preto to Samsungu nie je veľmi na smiech.

Už na začiatku celej kauzy s horiacimi batériami vznikalo množstvo obrázkov, videí, vtipov a podobných vecí, ktorými si okolitá spoločnosť uťahovala z nepodarenej batérie Note7-ky. Ako reakcia na bombový Note 7 vznikol aj mód v populárnej hre, Grand Theft Auto V, kde bol použitý ako granát, s ktorým je možné účinne zabíjať svoje okolie. Samsungu táto vychytávka však zrejme nebola vtipná, keďže sa spoločnosť snaží dostať video preč z internetu.

gta-v-note-7-mod

Za vytvorením celého módu stojí používateľ HitmanNiko. Mal to byť len výstrelok, iba reakcia na situáciu, ktorá sa reálne diala vo svete. Samsung sa však cíti asi príliš urazený, preto ho ani tvrdenie, že nešlo o kopírovanie ale o vtip, nezastavilo pred podaním trestného oznámenia za porušovanie autorských práv. Celé to dopadlo tak, že YouTube nakoniec stiahlo video zo svojich serverov. Reakcia Samsungu bola trochu prehnaná, no nevieme či sa tvorca módu na žalobu spoločnosti odvolal. Na internete je však stále veľké množstvo ďalšieho komického materiálu, preto by Samsung namiesto karhania mohol tento materiál použiť ako vzor pre majiteľov „horúceho“ top modelu, aby sa predišlo ďalším nehodám.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom