Gree 2 oficiálne: 2K displej, Snapdragon 820 a 4000 mAh batéria

banner-mi5
Že ste ešte nepočuli o spoločnosti Gree? Nevadí. Pravdu povediac, doteraz sme o nej nevedeli ani my. No výrobca Gree patrí medzi najslávnejšie spoločnosti v Číne zaoberajúce sa výrobou spotrebnej elektroniky.  

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ako väčšina veľkých hráčov na trhu, aj Gree chcelo rozšíriť svoje obzory. Výrobca sa vrhol do smartfónového priemyslu minulý rok so značným kapitálom vo svojich radoch. Prvotné smartfóny však boli skôr omylom a počas roka sa spoločnosť dostala do tieňa známejších čínskych gigantov. Teraz tu máme konečne plnohodnotný top model, ktorý chce plnou silou zaútočiť na stálice medzi fanúšikmi. Čo to vlastne nový Gree 2 ponúka? Skvelý prvotný dojem má navodiť krásna celokovová konštrukcia, do ktorej je osadený veľký 6-palcový 2K displej. Pod displejom sa nachádza fyzické domovské tlačidlo s integráciou snímača odtlačkov prstov.

Vo vnútri tohto smartfónu pracuje „našlapaný“ procesor Snapdragon 820, ktorému sekunduje 4 GB RAM a 64 GB interné úložisko. Vzhľadom na použitie tých najvýkonnejších komponentov je potrebné dodať poriadnu porciu energie, o ktorú sa bude starať 4000 mAh batéria. Nesmie chýbať ani najnovší Android 6.0.1 Marshmallow doplnený o vlastnú nadstavbu. 16 MPx hlavný fotoaparát zabezpečí vynikajúce fotografie a 8 MPx snímač vpredu docieli kvalitné selfie fotky.

gree-2-fotky (4)

Pomaly sa dostávame k veľmi dôležitej otázke, ktorou je cena. Tá nie je vôbec nízka a atakuje pomerne vysoké hodnoty. Gree 2 pôjde do predaja v júni za cenu približne 446 €, čo je v porovnaní s tradičnými čínskymi vlajkovými loďami značný rozdiel. Nechajme sa však prekvapiť, ako si povedie tento druhý pokus o zviditeľnenie mladej a ambicióznej spoločnosti.

Zdroj: Gizmochina

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]