V tomto roku sa internetom šírilo viacero správ a diskusií o nástupcovi GoPro Hero 6. Ohľadom uvedenia novinky v podobe GoPro Hero 7 na trh vznikli viaceré pochybnosti, či sa toho fanúšikovia dočkajú ešte v tomto roku. Spoločnosť mala starosti spojené so stiahnutím dronu Karma z trhu. 

Fanúšikovia akčných kamier sa však môžu začať tešiť. Nekorunovaný kráľ spomedzi výrobcov športových kamier oficiálne oznámil príchod novej generácie. Siedma generácia prinesie viacero vylepšení a výrazných zmien, čo mnohým chýbalo pri predošlých generáciách. Tešiť sa môžeme hneď na 3 kamery, ktoré prídu v bielom, sivom a čiernom prevedení.

 

Hero 7 White

Tento model predstavuje najlacnejšiu verziu, ktorej cena je 219, 99 €. Pochopiteľne sa jedná aj o najslabšie vybavený kúsok spomedzi trojice. Hero 7 White obsahuje 10 megapixelový snímač. Nahrávanie je možné v maximálnom rozlíšení 1440p pri rýchlosti 60 snímok za sekundu.

Hero 7 Silver

Verzia Silver dokáže natáčať v 4K, no len pri rýchlosti 30 snímok za sekundu. Zaujímavosťou je GPS, ktoré dokáže určiť rýchlosť alebo vzdialenosť pri natáčaní. Cenovka predstavuje sumu 329, 99 €.

Zobraziť celú galériu (4)
Sewa Kroetkov/Twitter

Hero 7 Black

Máme tu najdrahší, no najviac vybavený model, ktorý ponúka 12 MPx snímač a 4K video pri rýchlosti 60 snímkov za sekundu. V porovnaní s lacnejšími variantmi obsahuje viacero noviniek. Jednou z nich je možnosť nahrávať videá a fotky vertikálne či natáčať krátke 15 až 30 sekundové klipy. Tieto funkcie sú priam na mieru šité pre fanúšikov Instagramu.

Vďaka Hero 7 Black budeš dokonca môcť robiť živé vysielanie na sociálnych sieťach. Stačí si otvoriť aplikáciu GoPro a zvoliť typ zdieľania. K dispozícii sú Facebook, Twitch, YouTube alebo Vimeo. Najzásadnejšiu novinku však predstavuje elektronický systém stabilizácie nazývaný Hypersmooth. Aj vďaka nemu sa siedma generácia má odlíšiť od tých predchádzajúcich.

Batéria Hero 7 Black nesie kapacitu 1220 mAh a je  vymeniteľná. Pri natáčaní v najvyššom rozlíšení sa odhaduje výdrž na približne 45 minút. Najvýkonnejšia z trojice noviniek ďalej obsahuje napríklad funkciu Super Foto, ktorá kvalitné HDR fotky bez šumu či vysokokvalitný zvuk. Mnohé ďalšie funkcie sú už len akýmsi bonusom pri tejto vskutku vydarenej akčnej kamere. Oficiálny predaj začne 27. septembra a za tento kúsok zaplatíš 429, 99 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom