Spoločnosť GoPro oficiálne predstavila ďalšiu generáciu akčnej kamery s názvom GoPro Hero8 Black. Nakoľko sú používatelia pri akčných kamerách tejto spoločnosti zvyknutí na neustále inovácie či vylepšenia, inak tomu nebude ani v tomto prípade, informuje portál The Verge.

Zmeny oproti predchádzajúcej verzii nastali už pri prvom pohľade, nakoľko došlo napríklad k odstráneniu rámu, ktorý bol potrebný na pripevnenie kamery. Okrem dizajnových vlastností sa však vylepšenia dočkali aj ďalšie oblasti, ktoré z akčnej kamery robia ešte univerzálenejší nástroj pre používateľov.

Viaceré zmeny či vylepšenia

Tento rok spoločnosť stavila aj na vylepšenia, ktoré si budú pochvaľovať predovšetkým tvorcovia selfie videí či takzvaní vloggeri. Konkrétne vylepšenia sa dotkli vstavaného mikrofónu, ktorý zníži šum vetra a zvuk bude znova o niečo kvalitnejší, no objavila sa aj možnosť pridať dodatočný mikrofón napríklad prostredníctvom 3,5 mm konektora. Okrem mikrofónu však na GoPro Hero8 môžeš pripevniť aj LED svetlo či externý displej.

V neposlednom rade sa myslelo aj na lepšiu odolnosť voči pádom, čomu napomôže objektív vyrobený z Gorilla Glass, ktorý je v porovnaní s predcházajúcim modelom dvakrát odolnejší, píše Cnet.

Ešte lepší a stabilnejší obraz

Už pri GoPro 7 sa hovorilo najmä o skvelom vylepšení stabilizácie, ktorú si pochvaľovali priam všetci používatelia. Nová generácia však prináša ešte výkonnejšiu stabilizáciu obrazu HyperSmooth 2.0, vďaka ktorej budú videá ešte kvalitnejšie. V rámci časozberného videa je k dispozícii taktiež nová generácia TimeWarp 2.0, ktorá prináša hneď viacero vylepšení a nových možností. V neposlednom rade nechýbajú ani viaceré zaujímavé funkcie, akými sú napríklad SuperPhoto, živé vysielanie pri 1080p, nočné snímanie či možnosť nastavenia zorného poľa.

Pri ďalších špecifikáciách, ktoré sa týkajú samotného natáčania videí spoločnosť nezanevrela na maximálne rozlíšenie 4K pri 60 FPS či 12 Mpx snímač obrazu. Napriek tomu, že v novej akčnej kamere bol použitý aj nový typ batérie, momentálne nie je jasné v čom je batéria iná (pravdepodobne v rýchlosti nabíjania), nakoľko jej kapacita predstavuje taktiež 1 220 mAh.

Cena a dostupnosť

GoPro Hero 8 Black si záujemcovia môžu predobjednať na oficiálnej stránke spoločnosti, pričom cena predstavuje 429 € a oficiálny predaj bude spustený 15. októbra. V cene je síce zahrnutá 32 GB microSD karta, no na druhej strane však treba počítať s príplatkom za spomínané príslušenstvo (externý mikrofón, svetlo, displej).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP