Pred pár dňami boli predstavená nová kamera GoPro Hero 6. Vylepšenia sa dočkal hlavne snímač, ktorý tak teraz dokáže zaznamenávať video v 4K rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu. Konečne sa ale objavili aj skutočné zábery natočené v tomto rozlíšení.

Nahrávanie v 4K pri 60 fps bolo dlho očakávaným počinom známeho výrobcu. GoPro Hero 6 však nie je prvou kamerou, ktorá toto dokáže. Prvenstvo si totiž uchmatla čínska spoločnosť Yi s kamerou 4K+ Action Camera.

Chýba optická stabilizácia

Pri natáčaní týchto videí bola kamera pripevnená na tripode v režime ProTune s ‚‚flat’’ nastavením farieb. Z priložených záberoch značne cítiť absenciu optickej stabilizácie obrazu, je, bohužiaľ, riešená len softvérovo. Video nižšie je zas natáčané vo farebnom režime GoPro, kde majú farby viac saturácie a pôsobia o dosť živšie ako v predchádzajúcom prípade.

Kamery GoPro patria k jedným z najlepších a najobľúbenejších. Priložené videá len dokazujú kvalitu, akou sa GoPro prezentuje. Okrem toho Hero ‚‚šestka’’ dokáže nahrávať spomalené videá pri vo FullHD až 240 fps. Zamrzí však vyššie spomenutá chýbajúca optická stabilizácia obrazu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom