Google uvoľnil júlovú bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá rieši až 30 problémov

banner-nexus-6pGoogle pravidelne vydáva mesačné aktualizácie svojho mobilného operačného systému, ktoré sa zameriavajú zväčša na bezpečnostné záplaty. Softvérový gigant sa tak snaží predísť prípadným hrozbám v podobe nebezpečných malvérov a vírusov. Samotný Google si je teda plne vedomí toho, že opatrnosti nikdy nie je dostatok. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Júlová aktulizácia je pre majiteľov Nexus zariadení dostupná v dvoch rôznych verziách. Tá prvá, pochádzajúca z 1. júla, sa stará o 22 problémov. Druhá, ktorá vyšla 5. júla, pridala ďalších 8, čo znamená, že dohromady rieši 30 nedostatočne chránených súčastí systému. Je však nutné poznamenať, že až 9 problémov spoločnosť označila ako kritické. Google samozrejme, umožnil integráciu najnovšej aktualizácie aj do zariadení, ktoré na sebe nenosia „menovku“ Nexus. Je však na samotných výrobcoch, či využijú túto možnosť.

Huawei Nexus 6P 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>nexus-6p-na-slovensku

Huawei Nexus 6P

Bezpečnosť Androidu je v poslednej dobe diskutovaná takmer na každom kroku. S narastajúcim počtom Android smartfónov úmerne rastie aj počet útokov na tento operačný systém a neprejde mesiac bez toho, aby sme sa nedozvedeli o novej hrozbe, ktorá číha na nepripravených používateľov. Niektorí bezpečnostní výskumníci sú toho názoru, že ak chceme mať svoje drahocenné dáta naozaj v bezpečí, mali by sme kupovať len Nexus smartfóny alebo zariadenia od spoločnosti Samsung. Opäť sa nám tak pripomína ten najväčší problém systému Android, ktorým je jeho fragmentácia.

Zdroj: Androidauthority.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]