Kto by to nevedel, dnes je deň bláznov. Nezabudol naň ani Google a pre svojích používateľov si pripravil hneď niekoľko „srandičiek“. 

Google sa ani tento rok nedal zahanbiť a do sveta na deň bláznov vypustil hneď niekoľko zaujímavých a zábavných šialeností, ktoré objavil portál Venture Beat. Tento rok si môžeš zahrať hadíka v Google Mapách či písať správy pomocou ohybnej lyžičky cez klávesnicu Gboard, ba dokonca objaviť tajomstvo tulipánov.

Hadík naprieč svetom v Google Mapách

Google už do aplikácie Máp niekoľkokrát v minulosti ukryl zopár zábavných mini hier. Tentokrát si na deň bláznov môžeme zahrať starého dobrého hadíka vo forme vláčika či autobusu, ktorým môžeme precestovať rôzne destinácie ako Londýn či San Francisco. Okrem naberania postavičiek tak v priebehu hry môžeš natrafiť na rôzne destinácie a vychýrené zaujímavosti z danej krajiny. Stačí si spustiť Google Mapy na svojom smartfóne v menu nájdeš položku Hrať hada.

Písanie ohybnou lyžičkou? Prečo nie!

Kto sa pohybuje na internete dlhšie, určite vie, že Japonci sú tak trochu iní. Tentoraz nemáme na mysli výzor. Japonská pobočka Googlu totižto prišla z naozaj nevšedným vtípkom. Na svojom smartfóne za pomoci klávesnice Gboard môžeš po novom písať ohybnou lyžičkou. Tá má v sebe senzory, ktoré snímajú uhol ohybu. Písmená abecedy si tak vyberáš ohybom, respektíve veľkosťou uhla, akým lyžičku ohneš. Za pomoci tohto nevšedného gadgetu sa tak môžeš kľudne zahrať aj na Pokémona Kadabru .

Google Tulip

Ak doma používaš Google Home, po novom sa môžeš porozprávať aj so svojím tulipánom. Google vydal vtipné video, ktoré ukazuje vedcov z Holandska a ich „veľkolepý objav“. Tulipány podľa nich pomocou svojho koreňového systému vedia komunikovať. Vedcom sa podarilo ich jazyk interpretovať a vďaka umelej inteligencii implementovať do Google Home. Tvoj obľúbený kvietok ti tak môže povedať, čo potrebuje, prípadne vypočuť osamelú babičku.

Naprieč históriou žartíkov s Google Asistentom

Minulé roky Google na deň bláznov zapracoval žartíky aj do svojho asistenta. Tento rok ťa však namiesto vtipu asistent naučí zaujímavé vtipy z histórie. Stačí, ak povieš slovné spojenie „April Fools“ a  vzápätí asistent ukáže rôzne vtípky, ktoré sa odohrali v minulosti. Dozvieš sa tak o vtipe s digitálnymi hodinami na známom Big Bene, či o tom, ako sa švajčiarskym farmárom podarilo vypestovať špagety.

Zobraziť celú galériu (1)
Google/ Dávid Hrabčák

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom