Cloudové úložisko Google One bude čoskoro schopné zálohovať až 15 GB fotiek, kontaktov, udalostí z kalendára či iných súborov v telefónoch Android a iOS úplne zadarmo a bez akéhokoľvek predplatného.

Portál The Verge priniesol informácie, podľa ktorých Google plánuje novinky pre používateľov nielen operačných systémov Android, ale aj majiteľov iOS smartfónov. Gigant totižto čoskoro umožní všetkým používateľom zálohovanie smartfónov úplne zadarmo prostredníctvom cloudovej platformy Google One.

Google novinky prezentoval na svojom blogu, kde v prvom rade vyzdvihol funkcionality a vymoženosti služby Google One, ktorú oficiálne spustil ešte v roku 2018. Tá v podstate poskytuje cloudové úložisko a jeho výhody pre predplatiteľov, pričom svoje plány za 100 GB až 2 TB úložného priestoru ponúka za poplatok od 1,99 € do 9,99 € mesačne.

Zálohovanie a manažovanie dát úplne bezplatne

Aktuálne sa však gigant rozhodol, že ponúkne niektoré z vlastnosti služby Google One zadarmo pre širokú škálu používateľov. Konkrétne tak budú môcť všetci používatelia Google služieb využívať zálohovanie telefónu a nový nástroj pre manažovanie dát, ktoré zahŕňajú aj dáta služieb ako sú Google Fotky, Google Disk či Gmail.

Stačí mať len Google účet. Android smartfóny budú disponovať automatickým zálohovaním aj bez toho, aby daný používateľ vlastnil členstvo v službe Google One. Používateľom iOS zariadení naoapk Google prinesie novú aplikáciu, ktorá im umožní zálohovať fotografie, videá, kontakty či udalosti v kalendári.

G1_BackUp_Blog.gif

Celkovo sa bude dať zadarmo zálohovať až 15 GB dát a okrem toho bude služba Google One aktualizovaná o vyššie spomínaný nový nástroj pre manažovanie dát. Vďaka nemu sa dajú jednoducho a ľahko organizovať dáta na svojom lokálnom úložisku či v službách Fotky, Disk alebo Gmail.

G1_Storage_Blog.gif

Google nakoniec ohlásil, že nové funkcionality budú pre Android smartfóny dostupné prostredníctvom aplikácie Google One už v priebehu nasledujúcich dní, pričom používatelia iOS zariadení sa aplikácie dočkajú už čoskoro. Stále platí, že zdarma bude dostupných len 15 GB, ktoré je možné kedykoľvek rozšíriť na ľubovoľný plán predplatného.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom