banner-pixel
Google tento rok vo vlastnom biznise so smartfónmi spravil jeden obrovský krok. Pochoval populárne Nexus smartfóny, ktoré boli nahradené prémiovými Google Pixel modelmi, ktoré majú byť vedúcimi smartfónmi na mobilnom trhu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najlepšia hardvérová výbava, perfektný fotoaparát, nie najlepšie hodnotený dizajn a vysoké cenovky. Toto je stručná, no presná charakteristika tohtoročných Google Pixel a Pixel XL smartfónov. Čistý Android systém s perfektnou optimalizáciou mal užívateľom poskytnúť užívateľovi zážitok, ktorý iné smartfóny neposkytnú. Nie všetko je však také ružové, ako sa môže zdať. Na oficiálnych fórach spoločnosti Google sa od užívateľov nových Pixelov nedávno začali hemžiť sťažnosti na mrznutie systému, ktoré sa prejavuje nereagovaním akýchkoľvek tlačidiel po dobu minimálne jednej minúty. Tieto záseky systému sa konajú náhodne a čo viac, užívatelia sa sťažujú aj na miznutie navigačného tlačidla domov a tlačidla nedávnych aplikácií.

Google Pixel môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google-pixel-mrznutie-systemu-1

Screenshot vytvorený pri zamrznutí systému a zmiznutí navigačných tlačidiel

zdroj fotografie: AndroidPolice

O problémoch s mrznutím systému bol oboznámený aj Google a na stránkach podpory ponúka nejaké riešenia. Prvé testy zistili, že problémy so zamŕzaním Pixelov spôsobuje aplikácia Family Locator by Life360 a vyzerá to tak, že po jej odinštalovaní je mrznutie systému aspoň nateraz vyriešené. Avšak, s rovnakým systémovým problémom sa stretajú aj užívatelia, ktorí túto aplikáciu nainštalovanú nemajú, takže vývojári z Google budú musieť skúmať ďalej. Veríme, že zdroj problému nájdu čo najrýchlejšie a systémovú záplatu vydajú už čoskoro. Ak si majiteľom Google Pixel / Pixel XL a máš rovnaký problém, určite si pozri aj stránku podpory.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]