Smartfóny od Google sa vždy radia medzi najočakávanejšie artikle roka, keďže za nimi stojí samotný internetový gigant a ponúkajú perfektne optimalizovaný operačný systém Android.

Okrem toho ale zaujmú aj tým najvýkonnejším hardvérom či špičkovým fotoaparátom. Minuloročné modely, Pixel a Pixel XL, sa celkovo podarili a veľké očakávania sú aj od ich nástupcov. Rovnako ako minulý rok, aj tento rok majú byť predstavené dva modely

zdroj fotografie: Google

Väčší model bude mať poriadne veľký displej


zdroj fotografie: Screenshot/Youtube/Tailosive Tech

Podľa komunitného fóra XDA bude mať Pixel 2 XL displej veľký až 5,99-palcov a ponúkne 2K rozlíšenie.

Vyrobí ho LG

lg g6
zdroj fotografie: LG

Za touto informáciou stojí web 9to5Google, podľa ktorého sa objavilo v Android Issue Tracker hlásenie o chybe pochádzajúce od zamestnanca LG. V detailnejšej hierarchii hlásenia sa nachádza slovné označenie „Taimen“, o ktorom sa hovorí, že je kódovým označením väčšieho Pixel 2

Možno príde aj so stereo-reproduktormi, no môže to spôsobiť stratu dôležitej vlastnosti.


zdroj fotografie: Screenshot/Youtube/Pocketnow

XDA taktiež tvrdí, že Google možno do Pixelu 2 XL pridá druhý reproduktor, ktorý by ho ale mohol zrušiť prítomnosť 3.5 mm audio jacku.

Menší model má ponúknuť 4,97-palcový displej s FullHD rozlíšením


zdroj fotografie: brofist

Vraj ho vyrobí HTC.

Narozdiel od minuloročných modelov, tohtoročné sa majú líšiť aj dizajnom


zdroj fotografie: Screenshot/Youtube/Tailosive Tech

Väčší model je považovaný za prémiovejšie zariadenie, ktoré bude poskytovať high-end dizajn. Po vzore tohtoročných vlajkových lodí, ako Galaxy S8 či LG, by mal väčší model prísť s bezrámikovým dizajnom displeja. Podľa všetkého plánuje Google uchovať na zadnej strane zariadenia pôvodný panel vyrobený zo skla. Ten však bude v prípade väčšieho modelu menší.

Obe zariadenia budú pracovať s výkonnými procesormi a priemernou operačnou RAM


zdroj fotografie: Screenshot/Youtube/Апгрейд на табуретке

Oba modely Pixel 2 prídu s procesorom Qualcomm Snapdragon 835. Podľa všetkého však už procesory Snapdragon 835 nebudú v čase predstavenia tie najnovšie a najsilnejšie na trhu. XDA taktiež hlási, že poskytnú 4 GB pamäť RAM. Táto hodnota je však na prémiové zariadenia priemerná, avšak mala by stačiť  na bezproblémový chod.

Skvelé fotoaparáty  


zdroj fotografie: Google

Web 9to5Google tvrdí, že gigant vnáša do noviniek veľký kus vývoja zameraný na fotoaparát. Google sa snaží dotiahnuť fotenie v slabých svetelných podmienkach na najvyššiu úroveň. Napriek tomu má fotoaparát obsahovať relatívne konzervatívny počet megapixelov, ktorý by však mal byť kompenzovaný ďalšími „extra“ funkciami.

Oba modely by mohli byť vodeodolné

 

Pôvodné Google Pixel smartfóny neposkytovali odolnosť voči vode. Novinky by ale mali byť minimálne „vodotesné“

Predstavenie sa očakáva v októbri, cena je však stále neznáma.


zdroj fotografie: Google

Aktuálne Pixely boli predstavené v októbri 2016 a dá sa predpokladať, že Google sa bude snažiť predstaviť svoje nové zariadenia do roka a do dňa. Každopádne sa fanúšikovia majú na čo tešiť. Jedinou prekážkou však ostáva cena, ktorá sa však podľa všetkého bude pohybovať poriadne vysoko. Ak by však Pixely 2 prišli so všetkými spomenutými vlastnosťami, bol by si ochotný investovať aj vyššiu sumu? Napíš nám čo si o tom myslíš

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom