banner-vernee-apollo-lite


Uvedenie nových smartfónov od Googlu, Pixel a Pixel XL, predstavuje pre spoločnosť novú éru v oblasti hardvéru. Firma Morgan Stanley, ktorá je zameraná na financie, sa snaží predpovedať, koľko kusov týchto smartfónov sa podarí spoločnosti Google predať v rokoch 2016 a 2017.

Morgan Stanley verí, že do konca roka 2016 predá Google 3 milióny svojich nových smartfónov, čo mu zabezpečí obrat okolo 2 miliard dolárov. V roku 2017 by to podľa predpovedi mal byť skoro dvojnásobný počet, teda 5 až 6 miliónov predaných kusov, s celkovými príjmami okolo 3,8 miliardy dolárov.

Google Pixel 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

google-pixel-vydz-nahlad

Zatiaľ čo pre hociktorú inú začínajúcu spoločnosť by boli tieto čísla úžasné, pre Google to bol iba prvý krok na ceste stať sa konkurenciou pre renomované značky na trhu so smartfónmi. Ich predaje sa síce zatiaľ nemôžu rovnať s predajmi Samsungu alebo Applu, no na začiatok to nie je vôbec zlé. Pre porovnanie, Samsung údajne predal počas tretieho kvartálu až 71 miliónov smartfónov, zatiaľ čo jeho najväčší konkurent Apple predal za rovnaký čas „iba“ 43 miliónov iPhonov.

google-pixel-ceny-nahlad

Morgan Stanley taktiež poznamenal, že vzhľadom na vyššie náklady na materiál Google získa asi iba polovičné zisky za svoje Pixely, ako konkurenčný Apple pri svojich iPhonoch. Posledné správy z Indie tvrdia, že Pixel a Pixel XL už tvoria skoro 10-percentný podiel na trhu s prémiovými smartfónmi v krajine. Tieto čísla naznačujú, že zariadeniam od Google sa značne darí a iba čas ukáže, či to takto bude pokračovať aj pri obrovskej konkurencii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP