Historicky prvé smartfóny z nového radu Pixel, ktoré nahradili slávne Nexusy, sa vydarili okrem menších drobností na jednotku s hviezdičkou. Google zapracoval na všetkých kľúčových aspektoch a od druhej generácie sa neočakávajú o nič slabšie výsledky.

V súčastnosti je však stredobodom pozornosti suverénne Samsung s novými modelmi Galaxy S8/S8+. Tie priniesli najpokročilejšie technológie v smartfónoch doteraz a vyzerá to tak, že konkurenciu budú hľadať len veľmi ťažko. Alebo aj nie? Minimálne o niekoľko mesiacov tu máme záplavu ostatných vlajkových lodí, z ktorých sa bude snažiť vyniknúť aj Pixel 2. generácie. A to aj spôsobom, ktorý znie viac než lákavo.

galaxy s8zdroj fotografie: FocusTECH

Hlavnou dominantou nových Samsungov je skvelý displej s takmer nulovými rámikmi a špičkovým rozlíšením. OLED panel produkuje perfektné výsledky takmer v každom smere a tieto kvality si uvedomil aj Apple, ktorý do iPhonu 8 objednalo poriadnu porciu týchto displejov. Vzhľadom k tomu, že americký výrobca zamestnal svojho kórejského konkurenta na plné obrátky sa budú musieť ostatné spoločnosť poobhliadnuť po alternatíve. Práve v tomto prípade nastupuje na scénu Google, ktorý s OLED panelmi už má skúsenosti pri prvých Pixeloch a tohto vysokého štandardu sa rozhodne nevzdá.

zdroj fotografie: Androidcentral

Nenechaj si ujsť
8 funkcií Androidu, o ktorých väčšina používateľov nevie

Pred časom tak gigant investoval slušných 900 miliónov dolárov do spoločnosti LG Display, aby tak zabezpečil bezproblémovú dodávku OLED panelov. Je teda takmer isté, že Pixel 2 bude mať nejakú formu OLED displeja a či to bude v istom smere bezrámikový, alebo zahnutý panel, sa dozvieme až postupom času. V konečnom dôsledku je to ale skutočne výborné znamenie. Tieto displeje sú totiž aktuálnou špičkou na trhu a čoraz viac výrobcov ich začína využívať, čo my len a len kvitujeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom