Apple je pri iPhonoch či iPadoch známy implementáciou vlastných procesorov, ktoré výkonovo veľmi často porážajú akúkoľvek konkurenciu. Zdá sa však, že vlastné čipy chystá aj Google. Naznačuje to zaujímavý pohyb zamestnancov medzi jednotlivými spoločnosťami.

Špekulácie podporuje čerstvý prestup dlhoročného zamestnanca Apple, Johna Bruna, ktorý teraz prechádza do štruktúr Google. Bruno pôsobil v spoločnosti s nahryznutým jablkom v logu takmer 5 a pol roka. Podľa informácií z portálu The Information pritom zastával kľúčovú úlohu pri analyzovaní procesorov a technológií konkurencie. Bruno viedol tím, ktorý sa staral o to, aby boli procesory od Apple vždy pred ostatnými.

Ešte pred pôsobením v Apple však pôsobil aj na vývoji čipov v známych spoločnostiach ATI a AMD. Jeho profesijné zameranie je teda jasné, nová úloha v Google zatiaľ nie až tak úplne. Bruno na svojom LinkedIn ako svoju najnovšiu pozíciu udáva – systémový architekt. Keďže sa však množia špekulácie o tom, že Google naozaj pracuje na vlastných procesoroch pre zariadenia Pixel, Bruno by mal mať dôležitú funkciu práve na tomto projekte.

Prichádzajú ďalší a ďalší

Dohadom o vlastných čipoch nahrávajú aj predchádzajú akvizície Google. Do spoločnosti už predtým prestúpil z Apple technik pracujúci na vývoji procesorov zo série Apple A, Manu Gulati. No a rovnakým smerom si to vybrali aj niektorí zamestnanci zo spoločnosti Qualcomm, ktorý je lídrom medzi výrobcami čipov pre Androidy.

Keďže sa zdá, že Google zintenzívňuje prácu na svojom procesore, nemuseli by sme naň čakať príliš dlho. V súvislosti s dátumom predstavenia sa spomína už budúci rok. Medzi výrobcov procesorov tak zrejme pribudne ďalšie meno a Google rozhodne nebude chcieť hrať druhé husle.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom