Ešte v septembri minulého roka sa objavili správy, že pod krídla Google prejde časť spoločnosti HTC, ktorá by umožnila technologickému gigantovi väčší prielom v oblasti hardvéru. Celý obchod sa teraz stáva realitou a ide o veľké peniaze.

O definitívnom uzatvorení obchodu informuje na oficiálnom blogu Google, Rick Osterloh, teda jeden z viceprezidentov spoločnosti. Transakcia má hodnotu 1,1 miliardy dolárov, čo je takmer 887 miliónov eur. Taiwanský výrobca smartfónov však neprechádza kompletne pod krídla amerického giganta, ale Google sa zameral na angažovanie hardvérových expertov HTC.

S touto časťou taiwanskej spoločnosti už veľmi intenzívne spolupracoval pri zariadeniach Pixel a Pixel 2. HTC ani po predaní časti firmy nekončí s produkciou vlastných smartfónov. Okrem mobilov sa bude navyše ďalej zameriavať na vývoj VR headsetu Vivo a technológií v oblasti umelej inteligencie či internetu vecí.

Dlhoročná spolupráca

Spolupráca medzi Google a HTC má už naozaj dlhú históriu. Tieto spoločnosti predstavili v roku 2008 vôbec prvý komerčný smartfón so systémom Android s názvom HTC Dream. Neskôr priniesli aj zariadenia Nexus One (2010) či Nexus 9 (2014). HTC bol lídrom na trhu napríklad aj pri nástupe 4G technológií alebo pri využití kovovej konštrukcie v smartfónoch.

Google týmto krokom zároveň prezentuje, že to s výrobou hardvéru myslí vážne. Spoločnosť v tejto oblasti vstupuje už do svojho tretieho roku a veľa ďalších je pred nami. Okrem smartfónov Pixel sme v podaní spoločnosti mohli vidieť napríklad aj zariadenia Google Home či slúchadlá EarPods.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom