Podľa informácií, ktoré unikli z prostredia Google bude služba Gmail čoskoro redizajnovaná. Vďaka uniknutým obrázkom si už teraz môžeme priblížiť, ako bude vyzerať.

Obrázky nového dizajnu, ktorý bol testovaný v rámci Google a u niekoľkých dôveryhodných partnerov, priniesol portál The Verge a Androidauthority. Neskôr sa objavili aj na sieti Imgur. Nový vzhľad prebral niekoľko elementov od Material Design, ktorý Google použil napríklad v pripravovanom operačnom systéme Android P a tiež niekoľko vlastností, ktoré boli uvedené pre službu Google Inbox.

The Verge

 

Nové funkcie

Google implementuje inteligentné odpovede na správu vo webovej aplikácií po vzore svojho mobilného súrodenca. Taktiež bude možné nechať dočasne odstrániť email z inboxu. Obidve tieto vlastnosti sú už súčasťou Google Inbox.

Zobraziť celú galériu (8)
Imgur/Android Authority

Tri možnosti zobrazenia

Neoceniteľným pomocníkom bude určite nový panel s možnosťami použitia Google kalendára, poznámkových hárkov alebo úloh zároveň s písaním e-mailu. Používateľ bude mať na výber z troch preddefinovaných dizajnov, ktoré umožnia napríklad zvýraznenie príloh alebo kompaktný pohľad na inbox, kde sa bude zobrazovať menej správ.

 

Google plánuje nový dizajn sprístupniť užívateľom Gmailu v najbližších týždňoch. Keďže sa 8. mája 2018 uskutoční konferencia Google’s I/O developer, je predpoklad, že nový vzhľad bude súčasťou niekoľkých príspevkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom