banner-nexus-6p
Google na konferencii s názvom #madebygoogle predstavil viacero noviniek. Najviac určite zaujali nové smartfóny Pixel, ktoré si spoločnosť sama navrhla a vyrobila (údajne). Tie prichádzajú s podporou virtuálnej reality Daydream a Google ku smartfónom hneď predstavil aj nový headset. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť Google predstavila VR headset Daydream View. Ten sa značne líši od klasických headsetov pre virtuálnu realitu, na ktoré sme zvyknutí. Je ľahký a veľmi pohodlný. Inšpirovaný je obyčajným oblečením, preto je tvorený ľahkými a priedušnými materiálmi. Týmto sa Google Daydream View dostáva oproti konkurencii, ktorá je tvorená prevažne plastom, do značnej výhody.

Huawei Nexus 6P môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Ďalšou skvelou vecou je prítomnosť malého ovládača. Ten môžete vo virtuálnej realite využiť ako herný ovládač alebo pomôcku na kreslenie, no môžete sa vďaka nemu aj pohybovať, napríklad na mapách Google. Nevýhodou tohto headsetu však môže byť nutnosť vlastniť smartfón kompatibilný s Daydream. Medzi takéto zariadenia patria napríklad čerstvo predstavené Pixely. Keď ste teda šťastným majiteľom smartfónu s podporou Daydream, nič vám už nebráni vydať sa na poznávanie sveta cez Street View, prezerať videá na YouTube alebo kochať sa snímkami zo služby Google Fotky.

Teraz však prichádza to najlepšie. Cena. 71 € síce nie je zrovna málo, no na bezkonkurenčný headset pre virtuálnu realitu je to veľmi priaznivá cenovka. Ak vás Google Daydream View zaujal, budete si naň však musieť ešte chvíľku počkať. Do predaja totižto prichádza až začiatkom novembra.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Tobiáš Bakoš
Som študent strednej priemyselnej školy v Dubnici. O operačný systém Android som sa začal zaujímať v okamihu, keď som s ním prišiel do kontaktu v mojom prvom smartfóne. Kúpou Xiaomi Mi3 som začal venovať pozornosť aj čínskym značkám smartfónov. Vo voľnom čase rád počúvam hudbu alebo čítam knihy.