Google aktuálne predstavil svoje nové želiezka v ohni – Pixel 2 a Pixel 2 XL. Originalitou príliš neoplývajú, a preto bude musieť Google použiť niečo, aby prerazil na trhu a obhájil svoje miesto v náročnej konkurencii.

Vyrobiť úspešný smartfón nie je hračka

Vyrábať komplexné zariadenia, ako sú smartfóny je veľmi zložité. Aj keď sa podarí vyrobiť majstrovský kúsok, je potrebné ho aj predať. Každý výrobca sa snaží dosiahnuť latku predajov tak, aby sa premenili na zisk. Voči tomu nie sú imúnny ani najväčší hráči na trhu, ako Samsung, Apple či Google.

Práve posledný menovaný aktuálne predstavil svoje nové high-end smartfóny. Google veľa o úspešnosti predchádzajúcich modelov Pixel a Pixel XL nepovedal, no existujú dohady, že dokázal predať niečo vyše milióna kusov. Pre porovnanie, Apple predal 10-krát viac iPhonov 7 len za prvý štvrťrok od uvedenia do predaja.

Google potrebuje niečo viac

Ak chce byť Google so svojími novými prírastkami do rodiny Pixel úspešný a najmä ziskový, musí použiť niečo, čo konkurenciu odstaví. Tým niečím by mohla byť veľmi silná zbraň v podobe umelej inteligencie, v ktorej nemá rivala. Dominanciu v oblasti umelej inteligencie je možné vidieť takmer všade. Dobrým príkladom sú Google Fotky, ktoré sú omnoho lepšie ako iCloud. Google Asistent implementovaný v srdci Pixel smartfónov a Google Home je taktiež o niekoľko krokov pred Siri. Softvérový gigant sa teda snaží pretlačiť svoju najsilnejšiu zbraň v podobe umelej inteligencie a pretaviť ju do svojho hardvéru.

Umelou inteligenciou proti konkurencii

Perfektným príkladom sú slúchadlá Google Pixel Buds, ako priamy konkurent AirPods. Google by v tomto smere nevyhral žiadnu medailu za originalitu, no čo sa týka inovácií, to už je iná káva. Pixel Buds budú priamo integrovať známy prekladač, čím ich použiješ ako univerzálny prekladač. Stačí, ak povieš niečo vo svojej rodnej reči a cudzojazyčný poslucháč si vypočuje preklad. Ďalším silným nástrojom je vizuálny vyhľadávač Google Lens, ktorý na základe umelej inteligencie dokáže identifikovať predmety, stavby, osoby a v podstate všetko, čo vidí.

Bude Google uspešný?

Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL teda nezískajú žiadne ocenenie za dizajn. V porovnaní s tohtoročnými vlajkovými loďami, ako Samsung Galaxy S8, iPhone X alebo dokonca Essential Phone sú rozhodne menej výrazné (ak nepočítame nadupaný fotoaparát). Preto potrebuje gigant obrátiť svoje silné stránky vo svoj prospech a umelou inteligenciou poukázať na slabé stránky konkurencie. Či dokáže Google presvedčiť zákazníkov, sa dozvieme až po určitom čase. Isté je však určite to, že Google v sebe ukrýva potenciál vyniesť svoje novo predstavené smartfóny veľmi vysoko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom