banner-asus-zenfone-3-deluxeAk ste náhodou premýšľali nad kúpou Google Pixel alebo Pixel XL so zámerom, že ho predáte o niečo drahšie, mali by ste si dať veľký pozor. Takáto činnosť je v rozpore so servisnými podmienkami Googlu a mohli by ste si narobiť zbytočné problémy. Veľké množstvo predajcov kvôli tomu ostalo so zablokovaným Google účtom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Tento problém bol ako prvý zaznamenaný na webových stránkach Dan’s Deals, ktoré monitorujú rôzne zľavy a akcie. Začali prijímať e-maily od ľudí, ktorí zistili, že ich Google účty boli z ničoho nič zablokované. Všetci títo ľudia si kúpili Google Pixel a predali ho istému predajcovi v New Hampshire, ktorý im zaplatil spolu s malým profitom.

Huawei Nexus 6P 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


google-plus-account-suspended

Smartfóny následne predával ďalej. Práve kvôli tomuto predaju sa odhaduje vyše 200 zablokovaných Google účtov. K problému sa vyjadril aj hovorca Googlu, ktorý napísal:

„Identifikovali sme situáciu, v ktorej boli spotrebitelia vyzvaní predajcom k nákupu Pixel zariadení, ktoré od nich kúpil a neskôr predával za zvýšenú cenu iným zákazníkom. Je zakázané akokoľvek komerčne ďalej predávať naše zariadenia zakúpené cez Project Fi alebo Google Store. Tým pádom má každý rovnakú príležitosť na nákup za primeranú cenu. Mnohé zo zablokovaných účtov boli využité za účelom nákupu zariadení a neskoršieho predaja pre neoficiálnych predajcov. Po prešetrení situácie obnovíme prístup k zablokovaným účtom.“

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
25%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.