Počas nedávneho summitu Digital News Initiative (DNI), ktorý sa konal v Amsterdame bolo oznámené rozšírenie služby Google Asistent do viacerých krajín v roku 2018.

V súčasnosti je Google Asistent dostupný napríklad v Austrálii, Kanade, Francúzku, Nemecku, Japonsku, Veľkej Británií a v USA pričom sa s používateľom dokáže dohovoriť v angličtine, francúzštine, nemčine, taliančine, japončine, kórejčine, španielčine alebo portugalčine. Novinári, ktorí sa zúčastnili na summite prostredníctvom Twitteru zverejnili náhľad z prezentácie, kde je naznačená tohtoročná expanzia. Modrou farbou sú vyznačené štáty s už aktívnou dostupnosťou, ale aj tie, do ktorých by asistent mal prísť do konca roka.


Inteligentný asistent by sa mal  rozšíriť do ďalších 38 krajín sveta. Rozlíšenie zdieľanej fotografie nie je úplne jasné, ale podľa obrázku sa zdá, že na Slovensko či Českú republiku sa opäť nedostane. Podpora asistenta sa tak masívne rozšíri, ale zrejme to bude znova bez našej účasti. Vďaka expanzívnym plánom Google pridá aj podporu pre nové jazyky, ako sú napríklad ruština alebo arabčina, takže celkový počet, ktorým bude asistent rozumieť sa rozrastie na číslo 17. Nie je ale úplne jasné, kedy v tomto roku budú tieto expanzívne plány budú uskutočnené.

Nové trhy pre inteligentné reproduktory

Pozitívnym efektom rozšírenia služby môže byť aj zvýšenie predaja alebo expanzia na nové trhy pre inteligentné reproduktory zo série Google Home, ktoré využívajú asistenta od Google. Spočiatku bola služba dostupná len pre telefóny Pixel, ale momentálne ju môžeme nájsť aj v rôznych iných zariadeniach a nemusia to byť len Android telefóny. Asistent je taktiež dostupný pre telefóny od Apple a tento rok by do distribúcie mali prísť takzvané smart obrazovky.

Funkcie Asistenta

Čo sa týka funkcií, ktoré dokáže asistent od Google vykonať, možností je veľa. Spomenúť môžeme napríklad otváranie aplikácií hlasom, lokalizačné služby alebo predpoveď počasia. Taktiež sa dajú ovládať aj aplikácie tretích strán, či je to už Spotify alebo Netflix. Prehľad, čo všetko dokáže asistent od Google nájdeme napríklad v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom