Fanúšikovia Godzilly a gigantických monštier majú dôvod na radosť. V krátkom čase sa ku nám totiž dostane hneď trojica nových projektov s Kráľom všetkých monštier, pričom najbližšie k vydaniu má veľkorozpočtový seriál od Apple TV+, ktorý práve dostal prvú upútavku.

Súvisí s hlavnými filmami

10-dielna televízna novinka bude vôbec prvým hraným seriálom s Godzillou, ktorý sa objaví na svetovej streamovacej službe. Ponesie názov Monarch: Legacy of Monsters a bude sa odohrávať v tzv. MonsterVerse, teda v rovnakom univerze ako novodobé hollywoodske filmy, ktoré započali svoju cestu s vydaním Godzilla v roku 2014.

Práve po udalostiach prvého filmu MonsterVerse bude zasadená aj čerstvá seriálová novinka, ktorá si viac posvieti na organizáciu Monarch. Dej sa bude odohrávať po súboji s Godzillou a Titánmi, po ktorom zostalo San Francisco v troskách a Godzilla odišla späť do mora.

V centre príbehu bude stáť dvojica súrodencov, ktorí idú v stopách svojho otca, aby odhalili spojenie ich rodiny s tajnou organizáciou Monarch. Seriál bude sledovať príbeh skrz tri generácie a odhalí tajomstvá gigantických monštier, ale aj šokujúcich udalostí, ktoré Monarch skrýval.

Dej bude rozkúskovaný medzi minulosťou a súčasnosťou, respektíve krátko po udalostiach Godzilla, a pozornosť sa bude sústreďovať predovšetkým na armádneho dôstojníka Lee Shawa, ktorého stvárni herecký veterán Kurt Russell. Jeho mladšiu verziu v seriáli stvárni Russellov syn Wyatt.

Monarch: Legacy of Monsters na Apple TV+ štartuje 17. novembra premiérou prvej dvojice epizód, odvysielanie finálnej časti je naplánované na 12. januára 2024. Okrem seriálu sa Godzilla dočká aj celovečerného japonského filmu Godzilla Minus One, ktorý má premiéru ešte tento rok. Film sľubuje návrat ku koreňom a písali sme o ňom iba nedávno.

Tretím veľkým projektom, v ktorom sa objaví Kráľ všetkých monštier, bude veľkofilm Godzilla x Kong: The New Empire, kde Godzilla bude po boku King Konga čeliť novej hrozbe. Jeho premiéra je naplánovaná na 11. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú