Jeden z najväčších blockbusterov tohto roka si diváci môžu pozrieť aj na malej obrazovke. Veľkofilm Godzilla a Kong: Nová ríša je už sedem týždňov po uvedení v kinách dostupný v online priestore. Diváci nájdu piaty prírastok filmového univerza MonsterVerse na streamovacích službách Apple TV a Filmy YouTube, kde si ich môžu zakúpiť za poplatok.

Cena HD verzie filmu je na oboch platformách rovnaká a predstavuje 12,99 €. Divákom je k dispozícii aj 4K verzia, za tú si však diváci musia priplatiť. Jej cena na Filmy YouTube predstavuje 18,99 €, na Apple TV je dostupná o euro lacnejšie. Bez ohľadu na verziu či streamovaciu službu je Godzilla a Kong: Nová ríša dostupná v českom dabingu, prípadne v originálnom znení s titulkami.

Je isté, že nový film o Godzille neskôr dorazí aj na novú streamovaciu službu Max. Dátum premiéry zatiaľ zostáva v rovine špekulácií, môže sa tak stať už počas budúceho mesiaca. Iba včera prichádzajúca nová služba Max predplatiteľov potešila správou o zaradení druhej Duny do svojej ponuky.

Musia spojiť sily

Godzilla a Kong: Nová ríša je v poradí už piatym filmom tzv. Monsterverse, ktoré vzniklo pod hlavičkou Universal Pictures a patrí do neho Godzilla a King Kong. Obe kaiju monštrá si najskôr vyslúžili vlastné filmy, v poslednej snímke Godzilla vs. Kong sa však stretli v priamom súboji a konečne sme dostali odpoveď na otázku, kto je kráľom gigantov.

Godzilla ani Kong sa síce nemajú v láske, v novom filme však musia spojiť sily a spolupracovať. Z podzemného sveta sa totiž vynára nová hrozba, s ktorou si ani jedno z monštier samostatne nevystačí. O nový blockbuster sa v úlohe režiséra opäť postaral Adam Wingard, ktorý divákom v 2021 predstavil Godzilla vs. Kong.

Wingard vo svojej novinke mierne experimentoval a predstavil vlastnú víziu vzhľadu hrdinov kaiju, čo sa prejavilo napríklad na ružovej Godzille. Divákom sa nový smer pozdával. S tržbami takmer 560 miliónov je Godzilla a Kong zatiaľ druhým najzárobkovejším filmom roka a rovnako druhým najúspešnejším v rámci značky MonsterVerse. S tržbami sú spokojní aj v spoločnosti Warner Bros. Discovery a objavujú sa náznaky, že na divákov čaká aj ďalšie pokračovanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú