Gmail čaká zásadný redizajn, ktorý sa bude týkať nielen vzhľadu, ale najmä jeho funkcionality. Aplikáciu rozdelí do viacerých sekcií, v ktorých bude možné četovsať či realizovať firemné stretnutia, informuje MS Poweruser.

Google len nedávno oznámil, že integruje svoju videokonferenčnú službu Meet priamo do aplikácie Gmail. Aj keď sa tento krok stretol s určitou vlnou kritiky, nakoniec sa ukázalo, že služba Meet nebude jedinou novinkou v Gmaili. Nový dizajn síce mal byť predstavený až na nadchádzajúcom podujatí Cloud Next 20, no fotografie redizajnovaného prostredia sa na svet dostali ešte pred oficiálnym ohlásením.

Zobraziť celú galériu (1)
Tahin Rahman / Twitter

Gmail sa tak stane jednotným miestom pre e-maily, čet, miestnosti a konferenčné videohovory. Pre mobilnú verziu v mobile to znamená pridanie novej lišty na spodnej časti, kam príde možnosť vybrať si medzi sekciami Mail, Chat, Rooms a Meet.

Portál Android Police informuje, že v časti „Mail“ sa teda budú nachádzať e-maily, v časti „Chat“ bude možné viesť rozhovory v štýle okamžitých správ, sekcia „Rooms“ bude slúžiť ako alternatíva k Slacku a sekcia „Meet“ je miestom pre videokonferencie.

Nenechaj si ujsť
Ako spraviť Gmail praktickejší? Týmto jednoduchým trikom

Rovnaké sekcie sa dostanú aj do webovej verzie Gmailu, no v nej sa budú nachádzať v ľavom bočnom paneli. Ako informuje CNET, aktualizovaná aplikácia bude mať aj ďalšie funkcie, ako odloženie upozornení, priradenie úloh či použitie filtra „Nerušiť“.

Gigant aktuálne testuje redizajnovanú aplikáciu s niekoľkými spoločnosťami, pričom širšie by sa nový Gmail mohol rozšíriť už budúci mesiac. Nie je však jasné, či sa tieto funkcie dostanú aj medzi bežných používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom