Huawei, Oppo a Xiaomi zaznamenali nárast globálnych predajov za Q2/2016

banner-note-7Čínski výrobcovia momentálne valcujú konkurenciu. Toto tvrdenie už platí nejaký ten mesiac a so železnou pravidelnosťou vidíme stabilnú trojicu výrobcov v takmer každej štatistike predajov. Zmena nenastala ani po sčítaní globálnych predajov za druhý štvrťrok 2016. Presné čísla sú nasledovné.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vzostup zaznamenali celkové predaje smartfónov, ktoré vzrástli o 4,3 % oproti minulému roku. Začneme od poslednej priečky v TOP 5-ke svetových výrobcov. Na tej sa umiestnilo Xiaomi, ktoré zaznamenalo len minoritný nárast predajov, presnejšie hovoríme o nepatrnom, 0,2 % náraste. Pred tohto giganta sa dostalo Oppo, ktoré vďačí veľkému úspechu hlavne svojej vlajkovej lodi R9. Práve R9-ka ťahá výrobcu na výslnie a ak sa pozrieme na presné čísla, spoločnosť predala dovedna 18 miliónov smartfónov, čo je naozaj výborné číslo za 8 mesiacov.

xiaomi-konferencia

Trojica najúspešnejších výrobcov integruje spoločnosti Apple, Samsung a Huawei. A práve Huawei obsadil tretiu priečku, nakoľko zaznamenal cez 30 miliónov predaných smartfónov, čo je oproti minulému roku 0,9 % nárast. Ani Samsung, momentálne najväčší výrobca smartfónov na svete, nemusí smútiť, kedže jeho predaje rovnako vzrástli. Bilancia tento rok predstavuje 76,7 miliónov predaných smartfónov. Oproti minulému roku to je 0,5 % nárast. Tieto výborné čísla dosiahol juhokórejský gigant hlavne svojimi „cenovo dostupnými “ sériami J a A, ktoré sa snažia súperiť s konkurenciou z Číny.

huawei-zisky-nahlad

Spoločnosť Apple je však samostatná kapitola. Predaje velikána z Cupertina klesli o 7,7 %, no s príchodom iPhone 7 sa tieto čísla môžu veľmi rýchlo zmeniť. Americký výrobca tróni na druhej priečke so 44,4 miliónmi predaných smartfónov tento rok. Celkový trhový podiel však klesol na 12,9 % zo 14,6 % v roku 2015. Tento rok sa zatiaľ celkovo predalo 344 miliónov smartfónov a vôbec to nevyzerá tak, že trh začne nejak rapídne spomaľovať. Medzi operačnými systémami neohrozene kraľuje Android s 86 % podielom a nasleduje ho iOS so 14,6 %, respektíve Windows s len 2,5 % podielom na trhu.

TIP: Kde všade sa vyrábajú smartfóny a čo to znamená pre zákazníka?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]