banner-zuk-z2-fixedGionee oficiálne predstavilo dvojicu nových smartfónov série M. Táto séria je známa smartfónmi s veľkými batériami a nové prírastky do tejto série budeme poznať pod menami M6 a M6 Plus.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Gionee M6

Najprv začneme „slabšou“ M6-kou, ktorej výbava však vôbec slabá nie je. Dizajn nejednému z nás pripomenie smartfóny značky Samsung, no celokovové telo pôsobí veľmi elegantne a luxusne. Prednú stranu výrobca osadil 5,5-palcovým displejom s FullHD rozlíšením a technológiou AMOLED. Výkon zabezpečuje osemjadrový MediaTek Helio P10 s taktom 1.8 GHz a úctyhodná 4 GB pamäť RAM. Smartfón sa bude predávať v dvoch verziách s rozličnými veľkosťami internej pamäte, a to v 64 GB a 128 GB verzii. Fotoaparáty disponujú rozlíšeniami 13 MPx, respektíve 8 MPx na prednej strane. Priamo pod hlavným fotoaparátom sa ešte nachádza klasický LED blesk a nové logo spoločnosti Gionee pripomínajúce smajlíka. Na tejto hardvérovej výbave pracuje nadstavba Amigo 3.5 založená na Androide 6.0 Marshmallow. Zaujímavosťou je aj bezpečnostný čip, o ktorom si povieme nižšie.

Gionee-M6-1

Najväčším lákadlom smartfónu je určite jeho masívna 5000 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania pri výstupoch 9V/2A a s duálnymi inteligentnými čipmi, ktoré by mali zredukovať prehrievanie počas nabíjania. Väčšia batéria si väčšinou vypýta hrubšie telo a vyššiu hmotnosť, a možno si myslíte, že inak tomu nie je ani pri Gionee M6. Opak je však pravdou a jeho hrúbka dosahuje prijateľných 8.2 mm a hmotnosť sa zastavila na 180 gramoch. V krátkosti z výbavy ešte spomenieme klasický 3.5 mm jack, starší microUSB port, IR Blaster a skener odtlačkov prstov na prednej strane. Oficiálna cena v Číne začína na 370 € za model so 64 GB pamäťou a vyšší model so 128 GB úložiskom vás vyjde na 395 €.

Gionee M6 Plus

Prívlastok Plus si smartfón zaslúžil za zopár vylepšení oproti vyššie spomínanému „súrodencovi“. Ak si priaznivci veľkých displejov neprídu na svoje už pri modeli M6, tak pri M6 Plus určite áno. Disponuje totižto obrovským 6-palcovým displejom, pričom FullHD rozlíšenie a AMOLED technológia ostali zachované. Vylepšenia sa dočkal aj procesor Helio P10, a to zvýšením taktu na 2 GHz. Hlavný fotoaparát zas dostal 16 MPx rozlíšenie a duálny LED blesk. Naopak, predný fotoaparát, veľkosť pamäte RAM a ROM ostali nezmenené. Podobne sa tu nachádza aj bezpečnostný čip. Vďaka väčšiemu telu dostala batéria možnosť zvýšenia kapacity. V tomto smartfóne sa nachádza batéria s neuveriteľnou kapacitou 6020 mAh. Hrúbka smartfónu však ostala nezmenená a zvýšila sa len hmotnosť na 215 gramov. Samozrejmosťou je aj rýchle nabíjanie, no už pri vyšších výstupoch 12V/2A. Opäť sme sa dočkali duálnych inteligentných čipovi, ktoré majú obmedziť prehrievanie počas nabíjania. Cena smartfónu začína na 410 € za 64 GB model a pokračuje na hodnotu 440 € za 128 GB model.

Gionee-M6-M6-Plus-11

Gionee-M6-M6-Plus-12

Gionee bezpečnostný čip pre šifrovanie

O tejto novinke sa hovorilo už dávnejšie a výrobca konečne dostal možnosť implementovať ju do svojich zariadení. Smartfóny vybavené týmto čipom ponúknu lepšiu ochranu používateľských dát. Kým väčšina dnešných smartfónov ponúka len softvérové šifrovanie, Gionee M6 a M6 Plus na to idú hardvérovou cestou, ktorá je oveľa účinnejšia.

gionee-m6-3

TIP: Gionee S6 Pro oficiálne: Lákavý vzhľad, MediaTek Helio P10, 4 GB RAM a cena 269 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom