banner-redmi-4aZatiaľ čo väčšina z nás sa naďalej zotavuje zo sviatočného prejedania, spoločnosť Gionee v Číne predstavila úplne nový smartfón. Ten sa pokúsi získať zákazníkov svojim originálnym dizajnom, solídnymi špecifikáciami, jemným displejom a hlavne neuveriteľnou výdržou na jedno nabitie. Nájde sa však aj jeden háčik.

Gionee M2017, ako znie názov nedávno predstavenej novinky, prekvapuje všetkých priaznivcov prémiových materiálov. Je z nich totižto tvorený celý smartfón, pričom sa naň dostala pravá koža, kov a zafírové sklo. Toto sklo má za úlohu chrániť pred poškodením zaoblený 5,7-palcový 2K displej, ktorý je typu AMOLED. Nad týmto zobrazovacím panelom je umiestnená 8 MPx predná selfie kamera a priestor pod displejom je zase vyplnený skenerom odtlačkov prstov, ktorý zároveň spĺňa úlohu domovského tlačidla. Zadná strana ponúka pohľad na duálny fotoaparát s duálnym LED bleskom. Jeden zo zadných snímačov disponuje 12 MPx rozlíšením, zatiaľ čo druhý dostal o jeden MPx naviac.

gionee-m2017-oficialne-7

Zadný fotoaparát však nepredstavuje jediný zdvojený prvok tohto prístroja. Pod prémiovými materiálmi sa totižto skrývajú dve 3500 mAh batérie, ktoré dokážu zabezpečiť až 26 hodín nepretržitého prehrávania videa. Napriek dvojici batérií nie je hrúbka zariadenia až taká strašná, keďže sa zastavila na hodnote 10,65 mm. V tele sa okrem iného nachádza aj 8-jadrový procesor Snapdragon 653. Bleskový a bezstarostný multitasking zaručia 6 GB pamäte RAM a o dostatok úložiska pre dáta sa zas postará 128 GB / 256 GB interné úložisko. Toto úložisko nie je možné rozšíriť, nakoľko slot na microSD kartu smartfón postráda, rovnako ako 3,5 mm audio jack konektor.

gionee-m2017-oficialne-4zdroj fotografie: Dgtle 

gionee-m2017-oficialne-2zdroj fotografie: Dgtle

Pri čínskych smartfónoch je takmer samozrejmosťou podpora dvoch SIM kariet a novinka poteší aj reverzibilným USB Type-C konektorom. Skrz tento konektor prebieha rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 3.0, ktoré bolo kvôli dvojici batérií prakticky nevyhnutné. Všetko beží na staršom systéme Android 6.0 s nadstavbou Amigo OS 3.5. Základná verzia so 128 GB interným úložiskom stojí ohromných 964 €, pričom verzia s 256 GB pamäte odľahčí nového majiteľa o astronomických 2342 €. Ako už ceny naznačili, tento smartfón rozhodne nie je pre každého a určený je skôr pre niekoho, kto si potrpí na luxusných materiáloch.

gionee-m2017-oficialne-5zdroj fotografie: Dgtle 

Vychutnajte si túto unikátnu novinku z ďalších uhlov: 

zdroj fotografií: Dgtle 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP