Máme za sebou prvý deň WitcherConu, udalosti prezentujúcej novinky zo sveta Zaklínača a Netflix spolu so štúdiom CD Projekt Red priniesli fanúšikom mnoho skvelých noviniek. Jednoznačným kráľom bol dlho očakávaný teaser trailer na 2. sériu seriálového Zaklínača, ktorý si tvorcovia nechali až na samotný záver.

2. séria Zaklínača na Netflixe

Najočakávanejšou udalosťou WitcherConu boli bezpochyby nové zábery z druhej série Zaklínača, ktoré boli divákom naservírované úplne na záver podujatia. Úplne nový teaser trailer sa zameriava čisto na vzťah Ciri s Geraltom a jeho odhaleniu predchádzal dlhý a výživný rozhovor s Henrym Cavillom, seriálovým predstaviteľom Geralta z Rivie.

Netflix

Trailer plynulo nadväzuje na udalosti z konca prvej série, kedy sa Geralt a Ciri konečne stretli. Cintra už nie je bezpečná, a tak sa spoločne vydajú na hrad Kaer Morhen, skrytú pevnosť Zaklínačov. Na hrade sa Ciri bude s Geraltom a ďalšími Zaklínačmi učiť, ako sa ochrániť pred nástrahami sveta a ak sa tvorcovia seriálu budú držať knižnej predlohy, jedného dňa sa z nej stane lovkyňa monštier.

V traileri okrem cvičenia na hrade vidíme aj niekoľko akčných scén, kedy pôjde pre postavy naozaj do tuhého a úplne na záver sa objaví aj samotná Yennefer. Odhalené boli aj názvy jednotlivých epizód až na tú poslednú, ktorú si tvorcovia nateraz nechali pre seba, aby neprezradili príliš mnoho. Zároveň s ukázaním novej upútavky sme sa dozvedeli aj dátum premiéry, ktorý je stanovený na 17. decembra.

TMDB

Animovaný Zaklínač je tu čo nevidieť

Netflix v rámci WitcherConu predstavil svoj animovaný film The Witcher: Nightmare of the Wolf v podobe nového traileru. Očakávaná novinka sa bude točiť okolo Vesemira, veteránskeho Zaklínača z Kaer Morhen. Túto postavu poznajú fanúšikovia najmä ako Geraltovho mentora, ale príbeh filmu sa zameria na udalosti dávno predtým.

Podľa oficiálneho popisu na Netflixe pôjde o ukázanie Vesemirových začiatkov, záchranu kráľovstva pred záhadným monštrom aj o konfrontovanie Vesemirových démonov z minulosti. O animáciu sa postaralo štúdio MIR, ktoré stojí za projektami od Netflixu ako Voltron: Legendary Defender, DOTA: Dragon’s Blood a The Legend of Korra. The Witcher: Nightmare of the Wolf vyjde už toto leto 23. augusta.

Jedno z najúspešnejších RPG dostane nové DLC aj optimalizáciu pre next-gen

Vlastníci hry Zaklínač 3: Divoký hon sa v najbližších mesiacoch majú na čo tešiť. Vývojárske štúdio CD Projekt Red oznámilo v rámci WitcherConu vydanie next-gen aktualizácie pre platformy PC, PlayStation 5 a Xbox Series X. Novinka bude dostupná na stiahnutie úplne zadarmo pre všetkých, ktorí už hru majú vo svojej knižnici.

To ale nie je všetko. V rámci eventu sme sa dozvedeli aj o novom DLC obsahu inšpirovanom seriálovou adaptáciou románov od Andrzeja Sapkowského. Presný dátum vydania nám tvorcovia zatiaľ neprezradili, ale čas na oživenie Divokého honu je práve teraz.

Netflix

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom