Ako sa Game of Thrones blíži k očakávanému vyvrcholeniu, George R.R. Martin sa priznal k smútku z toho, že seriál nemá viac sérií, aby plne opísal jeho knihy. 

Populárny autor sa tak vyjadril v rozhovore pre portál Rolling Stone koncom apríla. Aj keď pociťuje smútok z blížiaceho sa konca seriálu, nie je na režisérov nahnevaný, nakoľko vie, že majú iné veci na práci. „Tento seriál bol… nie úplne verný knihám. To by muselo vyjsť ešte minimálne ďalších 5 sérií.“, povedal legendárny spisovateľ.

Rovnako pripustil, že je sklamaný z toho, ako boli jeho príbehy celkovo spracované. „Chcete povedať či by som viac preferoval, keby to spravili presne tak, ako som to urobil ja? Iste. Niekedy ich kreatívna vízia a moja kreatívna vízia neboli rovnaké a v tom ako má seriál pokračovať sme sa nezhodli – to viedlo k mnohým konfliktom.“, dodal.

Medzi hlavné rozdiely medzi knihami a seriálom Game of Thrones patrí napríklad populárna epizóda tretej série Red Wedding, kde manželka Robba Starka, Talisa (v knihe Jeyne Westerling), ktorá je v tom čase tehotná, zomrie pri krvavom masakri prebodnutím. V knižnej sérii Pieseň ľadu a ohňa sa Robb rozhodne Jeyne na svadbu nezobrať, a tým jej zachráni život. Táto smrť bola jednou z prvých nezrovnalostí medzi seriálom a knihou a pobúrila mnohých fanúšikov kníh.

Veľmi zaujímavé bolo sledovať aj osud neslávne známych Bielych chodcov. Tieto desivé bytosti sú jedným z tajomných bytostí Martinovej mytológie, avšak v knihách sa o nich častejšie len hovorí než sa v príbehoch vyskytujú. V Game of Thrones sa však s Bielymi chodcami stretávame hneď na začiatku prvej série. Taktiež sa viac dozvedáme o tom, ako fungujú a čo robia napríklad s deťmi, ktoré berú ako obete.

Zatiaľ čo seriál ostáva nesmierne populárny, mnoho divákov kritizovalo uponáhľanosť posledných sérií v súvislosti s tým, že Martin ešte len dokončuje finálne knihy zo série napriek tomu, že udalosti z nich sa v Game of Thrones už odohrávajú.

Intenzívna kritika padla hlavne na nedávnu tretiu epizódu aktuálnej série, The Long Night. Diváci v nej kritizovali nedostatok úmrtí hlavných postáv seriálu, čo mnohí fanúšikovia považujú za znamenie, že Game of Thrones stratilo svoje čaro, píše portál JOE.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom