Nové grafické karty od spoločnosti Nvidia sú síce predstavené už dlhšie, no stále sa skrývajú pod rúškom tajomstva a ich reálny výkon je otázny.

Reč je pritom hlavne o rade RTX 2070 a nižšie. Práve Nvidia GeForce RTX 2070 sa objavila v bechmarku 3DMark, kde svoj výkon ukázala v plnej paráde. Testovaná karta pochádzala od výrobcu ZOTAC, čiže ide o nereferenčnú verziu, ktorá má oproti klasickej o čosi vyššie takty.

Výkon mierne nad GTX 1080

Test prebiehal v benchmarku 3DMark, konkrétne v TimeSpy. Výsledky však treba brať s rezervou, nakoľko ide o celkové skóre celej zostavy a nielen o grafický výsledok. Zostava obsahovala procesor i7-8700K, ktorý bežal na základnom takte 3,7 GHz, rovnako ako aj grafická karta (1950 MHz). Dosiahnuté skóre bolo 8151 bodov, čo je mierne nad výsledkom dosiahnutým s kartou GTX 1080. V prípade pretaktovania a osadenia správnych pamätí je predpoklad, že celkový výkon dosiahne ešte lepšie výsledky.

Prečítaj si tiež
Nvidia predstavila grafické karty novej generácie. S novým označením „RTX“ prichádza monštruózny výkon za ohromnú cenu

Zaujímavosťou je však fakt, že RTX 2070 má menej CUDA jadier ako GTX 1080 a dokonca má aj nižšie takty. Hlavnou výhodou je tak nová architektúra Turing, ktorá je úspornejšou a lepšia než predchádzajúca Pascal. RTX 2070 je tiež najlacnejšou grafickou kartou, ktorá podporuje technológiu Ray Tracing. Jej cena začína na sume 499 dolárov, čo je však cenovka pre USA. U nás a v okolitých štátoch musíme počítať minimálne s rovnakou sumou, avšak v eurách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú