Aj keď sa najnovšie vlajkové lode Samsungu, Galaxy S8 a S8+, ešte ani poriadne nestihli zahriať na trhu, po internete už koluje niekoľko informácií a dizajnových konceptov ich nasledovateľov. Najbližším z nich bude nástupca neslávne známeho bombového phabletu z minulého roka – Galaxy Note 8.

Po obrovskom fiasku s minuloročným vybuchujúcim Galaxy Note 7 si už všetci mysleli, že juhokórejský gigant to s radou Galaxy Note úplne zabalí. Samsung sa však nevzdáva a neodradí ho ani takáto nepríjemná skúsenosť, práve naopak. Okrem sprísnenia kontroly bezpečnosti ich batérií nám už dávnejšie ohlásil, že Samsung Galaxy Note 8 tento rok predstavený bude! A mohol by to byť poriadny trhák. Medzi nespočetným množstvom parádnych konceptov očakávaného iPhone 8 teraz z ničoho nič prichádza naozaj krásny koncept phabletu Galaxy Note 8. Hneď môžeme povedať, že ak by sa Samsung aspoň trochu inšpiroval dizajnom tohto konceptu, spravil by sám sebe obrovskú konkurenciu pre modely Galaxy S8 a S8+.

Galaxy Note 8zdroj fotografie: Screenshot/YouTube

Autorom konceptu je grafický dizajnér Muhsin M. Belaal Auckburaully, spolu s ktorým sa na tvorbe konceptu podieľal aj YouTube kanál DBS Designing. Dizajnová stránka tohto konceptu je založená na informáciách, ktoré o Note 8 vieme už teraz. Aj keď tu nie je veľká šanca, že tohtoročný Galaxy Note 8 bude vyzerať úplne rovnako ako tento koncept, displej s čo najmenšími rámikmi by mali mať spoločný. Samsung svoju víziu pre dizajn takmer bezrámikových smartfónov ukázal už pri S8 a S8+, no Note 8 by mohol byť akýmsi vyvrcholením snahy Samsungu o bezrámikový displej. Opäť by sme sa tak mali dočkať zahnutia ľavej a pravej bočnej hrany displeja, pričom vrchný a spodný rám prídu s minimálnou hrúbkou.

Galaxy Note 8zdroj fotografie: Screenshot/YouTube

Nad masívnym 6,44-palcovým Super AMOLED displejom s QuadHD rozlíšením sa v prípade tohto konceptu nachádza duálny predný 13 MPx fotoaparát, pričom nechýba ani skener oka. Displej by mohol v prípade Galaxy Note 8 pokrývať viac ako 85 % prednej plochy, pričom konštrukcii by opäť nemala chýbať vode odolnosť. Medzi ďalšie hardvérové komponenty tohto konceptu patrí 6 GB RAM pamäť, 128 GB vnútorná pamäť s podporou microSD kariet, duálny 16 MPx zadný fotoaparát či 4000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním skrz USB Type-C konektor. Softvér Note „osmičky“ má tvoriť futuristický Android 8.0.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom