Gadgety z Číny #76: Výber lacných smartwatch

banner-honor-8
Túto sobotu tu máme poslednú časť z našich špeciálnych dielov, ktoré trvali presne jeden mesiac. Rozhodli sme sa, že tým najlepším ukončením bude pozrieť sa na lacné smart hodinky, ktoré v poslednom zažívajú veľký boom. I keď veľké spoločnosti, ako Huawei, Moto alebo LG už nepozorujú taký enormný nárast predajov, mení čínski výrobcovia vo veľkom predávajú svoje podarené kúsky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

DZ09

Cena: 21,80 €

Možno si poviete, že tomuto výrobcovi neradno veľmi dôverovať, no opak je pravdou. Ešte minulé leto sme priniesli recenziu na tieto smart hodinky a ani vo sne by nás nenapadlo, že bude jedna z najúspešnejších. Hodinky sa vyznačujú pekne spracovaným dizajnom, 1,54-palcovým displejom, nádielkou senzorov pre meranie pohybových aktivít, 2 MPx fotoaparátom a podporou 2G mobilného pripojenia.

DZ09

V podstate môžete nechať váš smartfón doma a bežné úkony vykonávať práve skrz hodinky. Cena za ten rok podstatne klesla a momentálne sa dajú kúpiť už za necelých 22 €. Určite odporúčame, aby ste si pred kúpou prečítali spomínanú recenziu.

Kúpiť v Banggood.com

Ulefone uWear

Cena: 17 €

Spoločnosť Ulefone poznáme predovšetkým ako výrobcu cenovo dostupných smartfónom, no tento čínsky výrobca má v ponuke aj výborné smartwatch. Sú ním Ulefone uWear, ktoré veľmi „nenápadne“ pripomínajú oveľa drahšie Apple Watch. Nerezová konštrukcia a 2.5D zahnutie okolo 1,44-palcového displeja sú okulahodiacou kombináciou.

ulefone-uwear-smartwatch-announced-02

Hodinky spojíte s Androidom a dokonca aj s operačným systémom iOS cez Bluetooh 4.0. Nesmú chýbať ani fitness pomôcky pre športovo založených používateľov.

Kúpiť v Gearbest.com

K88H

Cena: 39,28 €

Ak ste radšej zástancom okrúhleho dizajnu hodiniek, práve tretí produkt by vás mohol zaujať. Na prednej strane ponúka 1,2-palcový displej s rozlíšením 240 x 240 pixelov. Konštrukcia je opäť vyrobená z prémiových materiálov a hodinky ponúkajú aj certifikáciu IP54. Na spodnej strane je umiestnený merač srdcového tepu. Operačný systém od výrobcu dokáže synchronizovať notifikácie, poskytnúť vzdialenú spúšť fotoaparátu alebo odpovedať na SMS správy, či hovory.

Kúpiť v Gearbest.com

U8S

Cena: 8,18 €

V predposlednom produkte sme sa rozhodli vybrať menší extrém. Smartwatch U8S sú skôr určené pre základné účely a nenáročných používateľov, nakoľko funkčná výbava nie je práve najrozmanitejšia. K hodinkám sa pripojíte cez staršie Bluetooth 3.0 a dokážu synchronizovať denník hovorov alebo SMS správy.

Kúpiť v Gearbest.com

No.1 G4

Cena: 31,84 €

Výber zakončíme hodinkami od veľmi dobre známej spoločnosti No.1. Tá si aj v našej redakcii vyslúžila rešpekt a sme presvedčení, že bez problémov dokáže vyrobiť kvalitné smart hodinky. No.1 G4 síce cenou patria do nižšej kategórii, no bohatou výbavou rôznych funkcií si hravo získa majiteľa na svoju stranu. Displej dokonca ponúka funkciu 3D Touch, čo znamená, že vie rozoznať silu stlačenia. Svižné reakcie v špeciálne navrhnutom systéme zabezpečí procesor MediaTek MT6261.

No.1 G4

TIP: Recenzia | No.1 G4: Už žiadne kožené remienky

Čerešničkou na torte je senzor, ktorý dokáže zmerať UV žiarenie. Cez hodinky potom môžeme vykonávať aj hovory, či písať SMS správy, a to pomocou vstavaného slotu na SIM karty. Samozrejme, hlavnou devízou No.1 G4 je cena, ktorá je naozaj veľmi prijateľná.

Kúpiť v Gearbest.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
72%
Chcem to
6%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]